Депутати обласної ради на пленарному засіданні другої позачергової сесії прийняли ряд регіональних програм.
Зокрема, затверджено обласну програму розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Хмельницької обласної ради на 2021 рік.
Метою Програми є досягнення максимально можливого рівня здоров’я жителів області, незалежно від їх віку, статі, соціального статусу, підвищення якості та ефективності спеціалізованої медичної допомоги, забезпечення соціальної справедливості і прав громадян на охорону здоров’я. В умовах діючих механізмів та обсягів бюджетного фінансування галузі охорони здоров’я необхідно забезпечити потреби населення у всіх видах спеціалізованої допомоги. Прийняття Програми створює правові засади для запровадження фінансування заходів Програми за рахунок обласного бюджету.
Основними завдання Програми є поліпшення стану здоров’я усіх верств населення, зниження рівнів захворюваності, інвалідності та смертності.
Метою обласної програми централізованого забезпечення медичних закладів медичним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення на 2021 – 2023 роки є забезпечення підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Хмельницької обласної ради. Це дасть змогу реалізувати завдання і заходи, спрямовані на налагодження належного рівня ефективного функціонування системи, надасть населенню області можливість отримувати доступну і високоякісну медичну допомогу, збереження кадрового потенціалу закладів, стабільної діяльності закладів відповідно до функціональних призначень щодо надання населенню належних медичних послуг. Надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування сприятиме поліпшенню доступу мешканців області до якісної діагностики та лікування відповідно до клінічних протоколів та стандартів, збереженню та зміцненню рівня здоров’я жителів, незалежно від їх віку, статі та соціального статусу
В умовах діючих механізмів та обсягів бюджетного фінансування галузі охорони здоров’я, необхідно забезпечити потреби населення у всіх видах спеціалізованої медичної допомоги. Тому обласна Програма є одним із важливих інструментів реалізації положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», активізації фінансової діяльності підприємств з метою покращення обслуговування жителів області, об’єктів комунальної власності Хмельницької обласної ради.
Метою та основними завданнями обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2021-2025 роки є вирішення невідкладних завдань організаційно-правового та інформаційного забезпечення, матеріально-технічного, медичного, соціально-побутового, культурного обслуговування малозабезпечених громадян області, здійснення конкретних заходів, спрямованих на забезпечення права кожного громадянина на достатній життєвий рівень, надання адресної підтримки незахищеним верствам населення, соціально-правової, трудової та медичної реабілітації осіб з інвалідністю, залучення до співробітництва недержавних громадських організацій з державними установами; надання раніше судимим гарантій щодо їх адаптації до сучасних умов життєдіяльності в суспільстві, залученні їх до суспільно корисної праці, створення системи ресоціалізації; сприяння розвитку партнерських відносин з громадськими організаціями соціальної спрямованості.
Окрім того, депутати внесли зміни до програми централізованого забезпечення медичних закладів дороговартісним медичним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення на 2016-2020 роки та до обласної цільової соціальної програми «Молодь Хмельниччини» на 2016-2020 роки.
Рішенням ради встановлено розмір статутного капіталу комунального некомерційного підприємства «Голозубинецька туберкульозна лікарня» Хмельницької обласної ради.
Після завершення пленарного засідання депутатів обласної ради та присутніх у залі привітали артисти обласної філармонії.