Віолета Лабазюк: “Розвиток територій залежить від ініціативності керівництва громад”

Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк разом із заступником керівника виконавчого апарату обласної ради, депутатом облради Тетяною Зеленко здійснила робочу поїздку до Заслучненської та Щиборівської сільських територіальних громад, під час яких зустрілася з депутатами та старостами сільських рад.


У Заслучненській громаді голова ради також взяла участь у пленарному засіданні позачергової сесії сільської ради, під час якої було, зокрема, розглянуто питання про внесення змін до бюджету Заслучненської сільської територіальної громади на 2021 рік.

На території кожної з громад Віолета Лабазюк поінформувала актив сільських рад про головні напрямки діяльності депутатського корпусу обласної ради та досягнення протягом більше як піврічного періоду обласної ради восьмого скликання.

Зустрічі з активом територіальних громад для голови обласної ради відіграють неабияке значення, оскільки під час безпосереднього діалогу є можливість дізнатися актуальні питання громад, які сьогодні хвилюють мешканців сіл, селищ та міст та потребують першочергового вирішення та сприяння з боку обласної ради та обласної державної адміністрації.

Заслучненська та Щиборівська територіальні громади розпочали свою діяльність відносно недавно – у кінці 2019 року та у середині 2020 року відповідно. Тому, після утворення громади стикнулися з низкою проблем та недостатністю фінансування першочергових потреб галузей освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури та комунальної сфери.

Голови тергромад під час спілкування озвучували проблеми своїх територій, які, зрозуміло, у них аналогічні. Зокрема, це необхідність забезпечення населення якісною питною водою. До слова, у рамках обласної програми «Питна вода на 2021 рік» на проведення капітального ремонту мереж питного водопостачання у 35 територіальних громадах було спрямовано майже 50 млн. грн з обласного бюджету. До речі, для Щиборівської громади було виділено майже 500 тис. грн для будівнитва водогонів в селах Сушки, Мотрунки та Михайлівці. Разом з тим, на черговій сесії обласної ради планується направити кошти громадам для реалізації проектів з водопостачання, адже мета одна – забезпечення питною водою усіх населених пунктів краю.

Також серед проблем громад – впровадження проектів щодо поводження з твердими побутовими відходами, проведення поточних та капітальних ремонтів автодоріг місцевого значення, відновлення вуличного освітлення в населених пунктах, оптимізація мережі навчальних накладів, створення та благоустрій місць загального користування в населених пунктах для відпочинку, дитячих розваг та занять спортом, проведення капітального ремонту об’єктів культури з метою їх збереження та подальшого використання, зміцнення матеріальної бази комунального господарства, створення умов для залучення інвестицій на територію громад.

За словами голови обласної ради, наразі головне для громад навчитися самостійно заробляти кошти та наповнювати місцеві бюджети: через здійснення інвентаризації земель, створення належних умов для підприємців, що у результаті дасть змогу створити нові робочі місця та збільшити дохідну частину бюджету місцевих рад.

«Спільними зусиллями маємо розвивати наші територіальні громади, спрямовуючи певний фінансовий ресурс обласного бюджету та залучаючи інвестиційні кошти на реалізацію важливих для громад проектів, скерованих на покращення життєдіяльності сіл та селищ. Водночас, розвиток інфраструктури територій багато в чому залежить й від ініціативності керівництва громад. Ініціюйте, виготовляйте необхідні проекти, залучайте до їх втілення народних депутатів України. Обласна рада, своєю чергою, готова сприяти громадам у всіх починаннях, аби мешканці сільських населених пунктів відчули позитивні зміни»,- зазначила Віолета Лабазюк.

Підтримкою для громад, за словами голови обласної ради, також може бути допомога експертів Агенції регіонального розвитку області у написанні різноманітних проектів. У рамках Програми розвитку агропромислового комплексу фінансовою підтримкою можуть скористатися сільськогосподарські кооперативи та особисті селянські господарства, а також фермери, які можуть отримати компенсацію на закупівлю сільськогосподарської техніки та доїльні  апарати на утримання великої рогатої худоби.

Окрім того, через Програму розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2021-2023 роки надається фінансова підтримка з обласного бюджету підприємцям через Регіональний фонд підтримки підприємництва.

Спілкування з активом територіальним громад продовжиться найближчим часом.

попередня статтяУ Шепетівському районі презентували проект Регіонального плану поводження з твердими побутовими відходами
наступна статтяПривітання голови обласної ради Віолети Лабазюк з Днем українських миротворців