У читальному залі бібліотеки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії в рамках проєкту «Славетні подоляни» відбувся літературний вечір «Співець природи і дитячих душ», присвячений 100-річчю від дня народження Миколи Магери, подільського письменника, педагога, співзасновника і першого голови Хмельницького обласного товариства української мови «Родовід», в минулому – викладача української мови й літератури Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.
Захід розпочався хвилиною мовчання зі вшанування загиблих захисників за незалежність України. Ректор академії Інна Шоробура привітала всіх присутніх та зазначила, що захід відбувся у рамках відзначення 85-річниці Хмельницької області. Інна Михайлівна зазначила: «Микола Никонорович завжди був поборником ідеї збереження і розвитку української мови. Його думки, висвітлені у творах, і сьогодні звучать пророчо і актуально: українська мова була, є і буде тим ґрунтом, на якому зростає ідея нації».
Поділитися своїми спогадами зібралися люди, які близько знали ювіляра, працювали з ним – письменники, колишні учні: голова Хмельницького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка Віталій Міхалевський, поетеса Лідія Ярохно, подільська письменниця Ніна Шмурікова, письменник Степан Шкапій, директор обласного літературного музею Василь Горбатюк та старший науковий співробітник літературного музею Альона Радецька.
Студентки Дарина Шевченко і Тетяна Катеринчук прочитали та проаналізували уривки з казок «Хоробрі з Найхоробріших» та «Чубчик». Тематика цих творів присвячена утвердженню української мови. Автор засуджує русифікацію, окремих українців, які бажаючи асимілюватися з іншими націями, зрікаються своєї мови і своєї культури. Слухачами були студенти-першокурсники і їхні куратори.
Із заключним словом виступила завідувачка кафедри української мови та літератури к.ф.н., доцент Людмила Павлішена: «Людина може жити вічно, якщо живуть її справи. Хороші справи. Все життя Миколи Магери, талановитого письменника, педагога – в його творах, як заповітні думи, надії сподівання».
Працівники бібліотеки презентували розгорнуту книжкову виставку «Охоронець рідного слова». Користувачам бібліотеки письменники подарували свої нові книги.
За матеріалами Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії