Сьогодні Хмельниччина стала прихистком для більш, ніж 100 тисячі переселенців, близько 400 тисяч пройшли транзитом за цих півроку повномасштабного вторгнення російських окупантів. Керівництво обласної ради розуміє всю відповідальність, яка лягла на плечі нашого регіону, активно працюючи над залученням допомоги від іноземних партнерів.
29 вересня на запрошення голови обласної ради Віолети Лабазюк з робочим візитом Хмельниччину відвідали представники Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів США Володимир Денщиков та Олексій Ткаченко, яка має свій офіс у Києві.
Близько тижня тому посадовець у форматі Zoom – конференції розповіла нашим іноземним колегам, представникам Церкви Стіву Доббу і Жаклін Ловелл-Ланц про підготовку нашого регіону до опалювального сезону, особливості старту навчального року в освітніх закладах в умовах війни, потреби внутрішньо переміщених осіб та військових, які проходять лікування та реабілітацію на базі комунальних медичних закладів Хмельницької обласної ради.
Під час діалогу Віолета Олександрівна запросила іноземних партнерів та представників їхньої організації в Україні відвідати Хмельниччину, детально ознайомитись з діяльністю обласної ради та продовжити активну співпрацю у напрямку підтримки та розвитку нашого регіону.
Розпочали представники робочу зустріч, відвідавши Штаб допомоги вимушеним переселенцям Хмельницької міської ради, що розташований у кінотеатрі імені Тараса Шевченка на вулиці Проскурівській обласного центру. Щодня біля входу до закладу шикуються величезні черги тимчасово переміщених осіб, які бажають отримати необхідні речі, продукти харчування та засоби особисто гігієни. Поспілкувавшись з представниками Штабу та відвідувачами, детально ознайомившись із діяльністю благодійного центру, гості обговорили питання необхідності надання гуманітарної допомоги переселенцям, які проживають на території області, а також визначили потреби та сформували попередній перелік необхідних людям речей.
Наступною локацією іноземних партнерів став Центр видачі допомоги Хмельницької обласної ради, що розташований у приміщенні обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Старицького, за адресою: м.Хмельницький, вул. Соборна, 60.
Під час відвідин Центру Віолета Олександрівна розповіла про його діяльність, де протягом більше шести місяців надається необхідна допомога вимушено переміщеним особам у вигляді одягу, взуття, білизни, подушок, ковдр та дитячих засобів гігієни. Посадовець щиро подякувала іноземним партнерам за гуманітарну підтримку.
На сьогоднішній день допомогу у Центрі отримали близько 40 тисяч переселенців. Особливий попит наразі спостерігається на теплий одяг і взуття, а також дитячі іграшки та засоби особистої гігієни.
Також гості разом з головою обласної ради відвідали комерційне неприбуткове підприємство «Хмельницька обласна лікарня» Хмельницької обласної ради, яке надає якісну високоспеціалізовану медичну допомогу населенню області. Як зазначив директор закладу Яків Цуглевич, сьогодні кількість надходження пацієнтів з критичними станами суттєво збільшилась за рахунок внутрішньо переміщених осіб та військовослужбовців.
Представники оглянули декілька відділень закладу, ознайомившись з їхньою матеріально-технічною базою. На завершення зустрічі керівник обласної лікарні закликав гостей допомогти медичній установі, наголосивши на необхідності забезпечення закладу медичним устаткуванням з метою надання ефективної та вчасної медичної допомоги мешканцям області.
Ще один заклад комунальної власності обласної ради, до якого завітала Віолета Олександрівна та представництво Церкви – КНП “Хмельницький обласний центр служби крові”. Діяльність закладу спрямована на прийом та обслуговування донорів, заготівлю донорської крові та плазми для лікувальної допомоги населенню Хмельницької області. Як зазначив під час розмови керівник установи Володимир Левицький, працівники здійснюють посилену роботу з організації донорства, заготівлі, тестування і переробки донорської крові, виготовлення з неї якісних та безпечних компонентів. Щорічно у закладі здають кров до 20 тисяч жителів Хмельницької області. За словами директора установи, з перших днів війни кількість донорів збільшилась та сягнула позначки 600 осіб за місяць, що в 5 разів перевищує результат у мирний час. З метою покращення роботи заклад вкрай потребує морозильних камер для зберігання плазми та нових сучасних центрифуг.
На завершення робочої поїздки на Хмельниччину гості ознайомились із діяльністю обласного госпіталю ветеранів війни, який очолює Оксана Бочкарьова. Як зазначила директор закладу, сьогодні працівники надають на базі установи різнопланову висококваліфіковану медичну допомогу ветеранам та інвалідам війни, учасникам бойових дій, постраждалим внаслідок Чорнобильської трагедії та учасникам антитерористичної операції. Представники благодійної місії ознайомились з умовами перебування пацієнтів, оглянули головний корпус закладу, терапевтичне та реабілітаційне відділення.
До слова, на реконструкцію та матеріально-технічне забезпечення цього сучасного багатопрофільного реабілітаційного відділення для учасників антитерористичної операції та ветеранів війни з обласного бюджету було виділено понад 5,5 млн. гривень. У квітні цього року у рамках сесії обласної ради на придбання обладнання для реабілітаційного відділення було виділено 500 тисяч гривень.
Як зазначила Віолета Лабазюк, незважаючи на обмежений фінансовий ресурс бюджету, обласна рада намагається відшуковувати необхідні кошти на покращення матеріально-технічної бази всіх закладів обласної комунальної власності.
Голова ради подякувала представникам Церкви Ісуса Христа Святих останніх днів США за візит та висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю з організацією. У свою чергу Володимир Денщиков та Олексій Ткаченко запевнили Віолету Олександрівну у цілковитій підтримці нашого регіону.
«Наразі Хмельниччина продовжує надавати прихисток великій кількості переселенців, які потребують постійної допомоги, зокрема продуктів харчування, засобів особистої гігієни та речей першої необхідності. Тому сподіваємось на подальшу співпрацю та підтримку з боку благодійної організації», – резюмувала посадовець.