Володимир Гончарук: «Наше спільне завдання – зберегти річку Південний Буг»

15 грудня відбулося перше засідання робочої групи з питання деградації річки Південний Буг та вжиття заходів його збереження.

Члени робочої групи – заступники голови обласної ради Володимир Гончарук, Валентин Соколюк та Тетяна Зеленко, депутати обласної ради, представники профільних департаментів обласної державної адміністрації, державних природоохоронних структур, Агенції регіонального розвитку області, Волочиської, Наркевицької, Хмельницької, Чорноострівської територіальних громад, екологічних громадських організацій проаналізували питання необхідності збереження витоку річки Південний Буг.

Представники робочої групи здійснили виїзд на орієнтовне місце розташування витоку річки, що знаходиться біля сіл Кушнирівка і Холодець Волочиської територіальної громади, оглянули територію, поспілкувалися з місцевими жителями щодо існуючої проблеми.

Вже під час засідання у приміщенні обласної ради члени робочої групи відзначили важливість порушеної проблеми, оскільки з часом, без реагування та відповідного втручання, річка може зникнути.  До цього, на переконання присутніх, може призвести відсутність лісових насаджень коло русла річки, розорення сільськогосподарськими виробниками прибережної зони вздовж Південного Бугу без відступу  від русла на необхідну, встановлену законодавством відстань, забруднення річки побутовими, промисловими відходами та відходами аграрного сектору.

Як наголосив перший заступник голови обласної ради, голова робочої групи Володимир Гончарук, сьогодні ключовим завданням є визначення спільної позиції усіх гілок влади області щодо збереження річки Південний Буг. Першочерговим має бути вивчено місце витоку річки від його початку у Волочиській громаді до міста Хмельницький. Варто зауважити, сказав посадовець, що на проблему мілководдя річок суттєво впливає зміна кліматичних умов у природньому середовищі. І цей фактор є одним із найвпливовіших. Саме тому кваліфіковані науково-технічні висновки науковців мають важливе значення для комплексного розв’язання проблеми Південного Бугу.

Потребують вивчення і перевірки відповідними уповноваженими органами, за словами членів робочої групи, правомірність використання охоронної території витоку річки та її відчуження  для відновлення лісових насаджень, законність користування земельними ділянками місцевих мешканців землекористувачами та орендарями, а також є потреба у перевірці потенційних забруднювачів русла річки відходами.

Відповідні звернення робочої групи щодо здійснення перевірок будуть спрямовані у компетентні органи з метою отримання експертних обґрунтувань для їх подальшого опрацювання та узагальнення для прийняття подальших рішень.

 

 

 

 

 

попередня статтяВерховна Рада ухвалила у цілому законопроєкт “Про медіа” №2693-д.
наступна статтяВічна пам’ять та Слава Героям, які загинули за незалежність України!