Сьогодні відбулися урочистості з нагоди Дня журналіста, яке відзначається у нашій державі 6 червня.
Свято встановлено згідно з Указом Президента України у 1994 році в день прийняття Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів.
На урочистості до сесійної зали Будинку рад зібралися ті люди, для кого журналістика – це навіть не робота, а стиль і зміст життя.
«Журналістам потрібно не лише констатувати факти, але й аналізувати їх, давати оцінку і робити висновки. Саме від якісного та об’єктивного висвітлення подій розвитку української держави в значній мірі залежить на єдність та відновлення мирного життя», – сказав у вітальному слові до журналістів голова обласної ради Михайло Загородний.
Михайло Васильович побажав журналістам незламного відчуття свободи та незалежності, прагнення зробити українську журналістику дієвим інструментом правди, а саму професію престижною.
Принагідно, очільник ради розповів, що 7-8 червня для майже 50 представників місцевих та регіональних засобів масової інформації був проведений прес-тур «Кращі практики місцевого самоврядування», організований Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» у співпраці з Інститутом громадянського суспільства та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. У рамках цього заходу журналісти та представники Ради Європи відвідали Волочиську та Дунаєвецьку міські, Сатанівську селищну та Гуменецьку сільську об’єднані територіальні громади, де вони ознайомилися з розвитком інфраструктури ОТГ завдяки коштам, які надійшли у процесі проведення фінансової децентралізації.
Користуючись нагодою, Михайло Загородний запросив представників засобів масової інформації до участі в обласному конкурсі журналістських робіт на краще висвітлення тематики реформи місцевого самоврядування, який започаткований обласною радою у травні цього року при сприянні Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні»
У Конкурсі братимуть участь роботи з тематики реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади, які висвітлюють різні аспекти процесу реформування Хмельниччини.
Конкурс проводитиметься та його переможці визначатимуться в чотирьох номінаціях – «Краща онлайн-публікація», «Краща публікація у друкованих ЗМІ», «Кращий радіоматеріал», «Краща телепрограма, сюжет».
Метою Конкурсу є підвищення обізнаності населення Хмельницької області про переваги та здобутки реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, а також кращі практики, ініціативи й позитивні зрушення в розвитку громад через публікації, радіо- та телепрограми, розміщені у національних, регіональних та місцевих засобах масової інформації (ЗМІ).
Підбиття результатів конкурсу проводитиметься щорічно до Дня місцевого самоврядування. З детальною інформацією про Конкурс можна ознайомитися за посиланням.
За вагомий внесок у висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та територіальних громад області, активну життєву позицію, високу професійну майстерність та з нагоди Дня журналіста України Михайло Загородний нагородив відзнаками обласної ради та вручив подарунки двадцяти сімом представникам місцевих та регіональних засобів масової інформації.
Низку журналістів було відзначено й керівництвом облдержадміністрації.
Для учасників урочистого зібрання, а в їх особі всіх журналістів краю, були вітання й від голови обласної організації Національної спілки журналістів України Петра Лічмана, який після офіційного привітання вручив Дипломи лауреатів обласної премії імені Дмитра Прилюка та премії цьогорічним лауреатам – Станіславі Старостіній, Оксані Радушинській та Володимиру Шевченку.
Групу журналістів було відзначено Грамотами Національної спілки журналістів України та обласної організації НСЖУ.
Музичні вітання для учасників урочистостей лунали від студентів Хмельницького музичного училища імені Владислава Заремби.