Сьогодні, 18 травня, в Україні відзначають День вишиванки, який уже став народним святом. Цього дня керівники та працівники виконавчого апарату Хмельницької обласної ради прийшли на роботу у традиційному українському вбранні. Крім цього, посадовці області та міста долучилися і до вишиванкових флешмобів, які відбулись у Хмельницькому.
Організатором вишиванкового флешмобу на майдані Незалежності уже четвертий рік поспіль виступила студентська рада Хмельницького національного університету. Цього року учасники флешмобу сформували квітку, що символізує хмельницький вишиванковий орнамент. За чотири роки проведення флешмобу на майдані вже формували герб України та вишиванку.
У День вишиванки рекордний флешмоб від Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська політехніка» зібрав 1961 учасника у вишиванці. На стадіоні навчального закладу пройшов масштабний флешмоб під назвою «Україно моя вишивана». Подія зафіксована у Книзі рекордів України за кількістю учасників у вишиванках, котрі створили форму тризуба. Для фіксації рекорду було запрошено експерта Національного реєстру рекордів України. Зафіксовано, що у флешмобі взяла участь 1961 людина, одягнена у вишиванку.
Крім Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська політехніка» у вишиванковому рекорді взяли участь школи № 25 ім. І. Огієнка та № 30 та № 10.
Всеукраїнська акція «День вишиванки» була започаткована 2006 року студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та щорічно відзначається третього четверга травня. Нині День вишиванки став всеукраїнським святом, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції та об’єднати українців навколо спільного символу – вишиванки.
Довідка
Всесвітній день вишива?нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день).
Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.
А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.