Як співпрацюють професійно-технічні навчальні заклади з роботодавцями на прикладі підприємств міста Красилів змогли дізнатись депутати обласної ради під час ознайомлення з діяльністю ДПТНЗ «Красилівський професійний ліцей», ТОВ «Завод Красилівагромаш», ДП «Красилівський агрегатний завод» та ТОВ «Агрокрай».
Усі учасники Дня депутата ознайомились з матеріально-технічною базою Державного професійно-технічного навчального закладу «Красилівський професійний ліцей». За словами директора закладу Лесі Маланчак, уже 12 років поспіль цей навчальний заклад надає освітні послуги населенню та готує висококваліфікованих фахівців таких професій: «Кухар», «Кондитер», «Слюсар-ремонтник», «Слюсар з ремонту автомобілів», «Штукатур», «Маляр», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Електрозварник на автоматичних і напівавтоматичних машинах», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Оператор заправних станцій», «Перукар-модельєр».
За усі роки діляьності тут здобули робітничу професію та підвищили кваліфікацію понад 17,5 тисяч осіб.
У холі головного корпусу депутатам представили виставку робіт учнів не лише даного ліцею, але й більшості закладів професійно-технічної освіти області. Леся Маланчак запевнила депутатів, що підготовка фахівців впроводиться згідно із запитами ринку праці області. Під час освітнього процесу відбувається активна співпраця з промисловими підприємствами Красилова, де учні проходять виробничу практику.
У цьому змогли впевнитись і депутати під час відвідин двох потужних місцевих підприємств – ТОВ «Завод Красилівагромаш» та ДП «Красилівський агрегатний завод». Про позитивні сторони такого соціального співробітництва говорять і керівники цих підприємств.
Так, директор ТОВ «Завод Красилівагромаш» Анатолій Чайковський переконаний, що традиційні екскурсії, які проводять на підприємствах для учнів ПТНЗ допомагають детально ознайомитись на практиці із виробничим процесом, його особливостями та основною продукцією.
ТОВ “Красилівагромаш” – це сучасне підприємство сільськогосподарського машинобудування з потужним виробничим потенціалом та інженерно-технічним центром. Основним видом діяльності є виробництво професійної грунтообробної техніки. Крім того, завод виробляє причепи для легкових автомобілів, мотоблоків та міні тракторів, обладнання для подрібнювання біомаси (солома, сіно), ліфтове та нестандартне обладнання. Всього в лінійці продукції заводу більше 20 виробів з різними модифікаціями.
Гордість підприємства – агрегати комбіновані передпосівні напівнавісні – АКПН “ПОДІЛЛЯ”. Великою популярністю користуються подрібнювачі рослинних решток.
Продукція заводу щодо якості та надійності відповідає кращим зарубіжним аналогам, є конкурентноспроможною як на ринку України, так і за її межами. Серед великих партнерів на ринку сільськогосподарської техніки: компанія “Агроресурс” (м. Кропивницький), “Сварог” (м. Хмельницький), компанія “Техноторг” (м. Миколаїв).
Традиційно учнів Красилівського професійного ліцею запрошують проходити виробничу практику і на ДП «Красилівський агрегатний завод». Директор підприємства Максим Адамович показав депутатам навчально-виробничу дільницю – безпосередньо в цеху створений міні-клас з верстатами.
ДП «Красилівський агрегатний завод» – це державне підприємство військо-промислового комплексу України, яке входить до складу державного концерну УкрОборонПром. Асортимент товару представлений п’ятьма видами товару військового призначення та 150 видами товарів народного споживання.
За результатами роботи в 2016 році підприємство відзвітувало про отримання понад чверті мільярда гривень чистого доходу. Це в 1,3 рази більше, ніж у попередньому році. Також, серед основних показників діяльності керівник підприємства виокремив, що понад 30 млн гривень сплачено державі, а середній рівень заробітної плати, що нині становить 6 500 гривень.
Минулоріч Красилівський агрегатний завод модернізував виробничі потужності – закуплено чотири нові верстати. Окрім цього, завершено освоєння лінії з виробництва автомату «Малюк», а сам виріб успішно пройшов весь комплекс державних випробувань.
Автомат «Малюк» розроблений компанією «Інтерпроінвест» як варіант глибокої модернізації радянських АКМ та АК-74 за схемою булпап, після ряду випробувань та внесення низки конструктивних змін, становить самостійну оригінальну конструкцію.
Під час екскурсії підприємством депутати ознайомились з виробничими цехами, різновидом продукції, яка експортується у різні країни світу. Гості відвідали цех з виробництва котлів різних видів, новий цех, де складають автомат «Малюк», ознайомились з новим обладнанням.
На завершення Дня депутата на усіх присутніх чекала смачна екскурсія. Депутат обласної ради Олег Білявець особисто провів екскурсію по власному підприємству ТМ «Мамин хліб». Разом зі своєю дружиною Оленою вони започаткували свій бізнес ще у 2001 році.
І от уже впродовж більш ніж 15 років хлібобулочними та кондитерськими виробами сімейної пекарні із задоволенням ласують не лише мешканці Красилова. Мережа магазинів та кафе ТМ «Мамин хліб» представлена в різних містечках області та у Хмельницькому.
«Наше підприємство підтримує традиційні старовинні технології хлібопечення, – розповідає Олег Петрович. – Завдяки приготуванню живих заквасок, опар, заварок нам вдається отримати хліб з відмінними смаковими якостями та ароматами».
Уся продукція виготовляється на новому підприємстві, побудованому і введеному в експлуатацію у 2008 році. Підприємство оснащене сучасним виробничим устаткуванням від світових лідерів в області хлібопечення, таких як MIWE, DIOSNA, RONDO DOGE. На підприємстві ведеться вхідний контроль якості сировини на базі власної лабораторії. Ще чотири роки тому пекарня почала впроваджувати інтегровану систему управління якістю ISO 9001 та безпечністю харчових продуктів ISO 22000 (HACCP), розроблених відповідно до вимог міжнародних стандартів.
Депутати ознайомились з діяльністю підприємства, прослідкували увесь процес виготовлення хлібобулочних виробів та відзначили дійсно європейський рівень виробництва продукції. Приємним завершенням екскурсії пекарнею стала дегустація смаколиків ТМ «Мамин хліб».