Сьогодні, 16 лютого, відбулося позачергове засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту, яке ініціювало керівництво обласної ради. В ньому взяли участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, перший заступник голови ради Володимир Гончарук, заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, начальник управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату обласної ради Едуард Монастирський, а також керівники закладів охорони здоров’я обласної комунальної форми власності.
На початку роботи учасники засідання вшанували пам’ять наших захисників, які віддали своє життя за незалежність та територіальну цілісність України.
Заступник голови постійної комісії Світлана Павлишина, яка головувала на засіданні, запропонувала депутатам спільно з керівниками комунальних закладів охорони здоров’я області розглянути блок питань щодо діяльності мережі медичних закладів, засновником яких є обласна рада.
З усіх запропонованих до порядку денного питань доповідав директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Завроцький. Спочатку він поінформував присутніх про забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони здоров’я на території Хмельницької області, прогнозування розвитку мережі закладів охорони здоров’я, висловив пропозиці очолюваного ним Департаменту щодо інфраструктурного етапу медичної реформи в частині плану спроможної мережі та трирічних планів розвитку кожного медичного закладу обласного підпорядкування.
Далі у виступі Олександра Івановича йшла мова про реалізацію Постанови Кабінету Міністрів України від 13 січня 2023 року №28 «Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоров’я» в частині спроможності обласних комунальних закладів у її виконанні.
Проаналізували депутати і стан підписання договорів про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій закладами охорони здоров’я області у 2023 році.
Активним було й обговорення питання щодо використання медичної субвенції на забезпечення діяльності закладів охорони здоров’я області та очікуване фінансування з обласного бюджету на 2023 рік за обласною програмою розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Хмельницької обласної ради на 2023 рік.
До обговорення актуальних питань долучилися Володимир Гончарук, Тетяна П’ятницька, Лілія Брухнова, В’ячеслав Мороз, Лариса Чубенко, Володимир Демчук, Оксана Бочкарьова та інші учасники зібрання.
За результатами розгляду питань порядку денного інформацію директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації Олександра Завроцького було взято до відома.
Члени комісії рекомендували Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації взяти на контроль виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 13 січня 2023 року №28 «Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоров’я» з метою недопущення заборгованості по заробітній платі у сфері охорони здоров’я.
Також Департаменту рекомендовано надавати закладам охорони здоров’я методичну підтримку при укладанні договорів з НСЗУ, гарантуючи забезпечення рівних умов для усіх закладів.
Окрім того, профільна комісія рекомендувала Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації:
– сприяти максимальному спрямуванню коштів обласного бюджету на поліпшення матеріальної бази та підтримки діяльності медичних закладів області;
– розглянути питання про зміну організаційно-правової форми та можливість виведення зі сфери охорони здоров’я Староушицького обласного дитячого санаторію «Дністер», а також доцільність подальшого функціонування КНП «Хмельницький обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики Хмельницької обласної ради;
– з метою запобігання непередбачуваних витрат КНП «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка» спрямовувати кошти з надання стоматологічних послуг пільговим категоріям населення щомісячно рівними частками.
Підсумовуючи результати позачергового засідання постійної комісії, голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначила: «Усі ми працюємо в складних та надзвичайних умовах воєнного стану. Але, як би важко не було, я ніколи не була прихильницею закриття закладів, особливо в сфері охорони здоров’я. Навпаки – нам потрібно працювати так, щоб не соромно було і перед собою, і перед людьми за роботу наших закладів. Ми маємо підтримувати їх у належних умовах відповідно до сучасних вимог. Маємо розраховувати на свої сили і вишукувати додаткові можливості для покращення медичного обслуговування жителів Хмельниччини. Маємо ефективно використовувати й акумулювати фінансові ресурси, аби медичні заклади Хмельниччини були зразковими».
Віолета Олександрівна подякувала керівникам комунальних закладів охорони здоров’я області за професіоналізм та самовіддану працю задля здоров’я людей у складних умовах російсько-української війни.