Сьогодні обласна рада здійснює управління 24 закладами освіти, до яких відносяться й спеціалізовані заклади освітньої галузі, де навчаються та перебувають діти з особливими освітніми потребами та позбавлені батьківського піклування.
Незважаючи на літній період та відсутність у навчальних закладах учнів, працівники готують освітні заклади до нового навчального року, вивчаючи технічний стан обладнання та устаткування приміщень, здійснюють ремонтні роботи та благоустрій територій.
З метою забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної освіти з кожним роком матеріально-технічна база навчальних закладів оновлюється за кошти обласного бюджету. Окрім того, з обласної казни виділяються кошти на посилення у закладах освіти пожежної та техногенної безпеки.
Уповноважені особи обласної ради проаналізували стан матеріально-технічної бази та дотримання санітарних вимог у декількох спеціалізованих освітніх закладів – Вовковинецької гімназії, Кам’янець-Подільської спеціальної школи та Кам’янець-Подільського навчально-реабілітаційного центру.
Під час виїздів здійснено моніторинг дотримання керівниками освітніх установ правил пожежної безпеки, а також вивчено питання технічного стану будівель і споруд. З метою організованого початку нового навчального року особливу увагу було звернено на своєчасне освоєння виділених бюджетних коштів для підтримки та розвитку навчальних закладів.
Зокрема, на проведення протипожежних заходів – просочення дерев’яних конструкцій горищ, встановлення пожежної сигналізації, а також придбання вогнегасників, пожежних щитів з обласного бюджету було спрямовано Вовковинецькій гімназії, Кам’янець-Подільській спеціальній школі та Кам’янець-Подільському навчально-реабілітаційному центру необхідні кошти. Направлено також фінансовий ресурс і на придбання обладнання для їдалень та харчоблоків цих закладів.
Разом із проведенням усіх необхідних заходів для початку навчального 2021-2022 року, також було здійснено перевірку щодо дотримання санітарних норм у закладах, належне виконання навчальних планів та програм. Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, затверджений Міністерством охорони здоров’я, визначає вимоги до шкільних приміщень, їдальні, меблів, навчального обладнання, спортивних майданчиків, прибудинкових територій закладів, що дозволить створити безпечні умови для організації освітнього процесу.
З метою дотримання норм Санітарного регламенту уповноваженими особами обласної ради здійснено моніторинг зазначених вище спеціалізованих закладів освіти.
Так, під час перевірки проведено у Вовковинецькій гімназії обласної ради – закладі освіти І-ІІ ступеня, що забезпечує навчання та виховання дітей, які потребують соціальної допомоги – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Також було виявлено порушення працівників з неналежного ведення обліку миючих засобів та не вчасного оприбуткування товарів у журналі складського обліку, що ускладнює здійснити інвентаризацію товарів. Протягом тривалого часу на складі промислових товарів у журналі не фіксується оборот з товарно-матеріальних цінностей.
З такою ж ситуацією стикнулися й по складу харчових продуктів. Хоч на складі продуктів журнал складського обліку є, але встановлено, що він не прошнурований та не опечатаний, а залишки, відповідно до вимог, щоденно не перевіряються. Окрім того, журнал заповнюється олівцем, та не здійснюється звірка з бухгалтерією. Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» меню керівництвом закладу не затверджується (замість рибних котлет, запланованих у меню, запекли рибу з морквою), також відсутні проби страв.
За результатами перевірки у Вовковинецькій гімназії рекомендовано призначити суцільну комісійну інвентаризацію, за підсумками якої надати в обласну раду відповідний акт.
Щодо діяльності Кам’янець-Подільської спеціальної школи виявлене неналежне ведення складського обліку, значні розбіжності залишків миючих засобів та несхожості у їхніх назвах, а також мали місце залишки по харчових продуктах. Окрім того, у харчоблоці холодильне обладнання було в антисанітарному стані.
Враховуючи безвідповідальне ставлення до виконання своїх безпосередніх обов’язків посадових осіб, також було рекомендовано призначити провести суцільну інвентаризацію.
Однотипні порушення було виявлено і у Кам’янець-Подільському навчально-реабілітаційному центрі. Хоч працівники і дотримуються санітарно-гігієнічних вимог, але мали місце невідповідне ведення складського обліку, на складі виявлена незначна різниця залишків продуктів.
Голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначає, що питання належного функціонування комунальних закладів освіти є одним з пріоритетних для обласної ради, тому радою приділяється належна увага забезпеченню гідних умов перебування та навчання дітей, а також покращенню матеріально-технічної бази. Своєю чергою, керівники освітніх закладів, відповідно до своїх посадових обов’язків, повинні не лише забезпечити учням гідні умови перебування та якісне харчування, а й ефективно використовувати кошти обласного бюджету та здійснювати прозоро свою управлінську діяльність.