Задля підтримки наших військових та тимчасово вимушених переселенців зараз активно працюють усі, хто може долучитися до цього процесу.
Волонтерську діяльність здійснюють і в закладах культури обласної комунальної власності.
Так, Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва координує роботу з доставки гуманітарної допомоги з Польщі. За два тижні мешканці польських міст передали хмельницьким волонтерам чимало – різноманітний одяг, медикаменти, продукти харчування, засоби гігієни, дитяче харчування, ковдри та подушки. Загалом близько 20 тонн допомоги, яка далі розподіляється для потреб військових та переселенців.
Слова подяки фундації «Просвіта» м.Валч та безпосередньо Мареку Сирнику за надану гуманітарну допомогу.
Окрім того, працівники центру займаються плетінням маскувальних сіток та ліплять вареники для наших військових.
Хмельницький академічний обласний театр ляльок здійснює соціальний проєкт «АРТ-терапія» для дітей родин тимчасово переміщених осіб, а також для усіх бажаючих.
До проєкту приєднались працівники Хмельницького обласного художнього музею та Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. У рамках проєкту діти можуть погратись, помалювати, подивитись виставу, приємно провести час та відволіктись від буденності у компанії акторів театру ляльок.
Щоденно діють чотири майданчика для дітей від 2 до 5 років. Оскільки кількість місць обмежена, запис за номером телефону: 0689637352 (Вікторія), 76-48-69 – адміністратор.
Для дітей старше 5 років актори театру щоденно о 10, 12 і 14 годині демонструють інтерактивні вистави. Участь дітей безкоштовна.
До волонтерства у театрі долучаються і підприємці, які сьогодні подарували маленьким глядачам 400 різнокольорових повітряних кульок.
Науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею запрошують гостей та жителів міста відвідати мобільну виставку, присвячену неповторній природі Поділля. Експозиція діє на першому поверсі Хмельницького обласного академічного театру ляльок за адресою: м.Хмельницький, Проскурівська, 46, щодня, від 10.00 до 15.00, крім понеділка.
У фойє Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки тривають роботи з плетіння маскувальних сіток для військових, до яких долучаються працівники бібліотеки, члени їх родин та небайдужі мешканці. Волонтери підвозять тканину. Також до волонтерства долучаються читачі, адже бібліотека не припиняє надання послуг.
Бібліотека запрошує тимчасово вимушених переселенців та батьків з дітьми провести вільний час у бібліотечному просторі, ознайомитись з найкращими зразками української, світової та краєзнавчої літератури, періодичними виданнями, літературою для дорослих та дітей, здійснити перегляди документальних фільмів з колекції DOCU\ Клуб – Docudays UA, екранізацій книжок сучасних українських письменників, українських мультфільмів, а також пограти настільні та інтерактивні ігри, відвідати бібліотечний арт-майданчик з малювання, творчі заняття у стилі хендмейд, скористатися комп’ютером, публічним доступом до мережі Інтернет та безкоштовним Wi-Fi.
У книгозбірні чекають читачів з понеділка до п’ятниці з 9 до 17 години.
У Хмельницькій обласні бібліотеці для юнацтва організовано елементарне дозвілля для вимушених переселенців. Маленькі можуть малювати, читати, також можуть переглядати фільми чи мультики. Для дорослих є інтернет.
Запрошують переселенців, батьків із дітьми, педагогів та волонтерів і до Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім.Т.Г.Шевченка. Бібліотекарі пропонують увесь спектр послуг, щирі слова підтримки та посильну допомогу від бібліотекарів для усіх відвідувачів. Окрім того, у книгозбірні проводять бібліотерапевтичні онлайн зустрічі та пропонують взяти участь у майстер-класах з виготовлення патріотичних браслетів.
Також бібліотекарі активно доєднуються до волонтерських центрів – в’яжуть маскувальні сітки, ріжуть тканину, доставляють засоби гігієни у лікарні для військових. А ще організовують терапевтичні онлайн-заходи для школярів, які зараз вдома.
Йдемо до перемоги спільними зусиллями! Віримо в Україну!