Український центр трансплант-координації запустив онлайн-ресурс «Донорська платформа». Це загальнонаціональний майданчик, який містить важливу та достовірну інформацію про донорство крові та її компонентів, а також офіційні матеріали для чинних і потенційних донорів в Україні.
Крім цього, на порталі розміщено унікальний розділ — донорський світлофор, де зібрана та регулярно оновлюється інформація про наявність запасів груп крові та резус-належності у всіх регіонах країни. Легко та швидко кожен українець може з’ясувати, чи є дефіцитною саме його група крові й, відповідно, запланувати донацію.
Запаси крові та її компонентів є критично важливою частиною системи охорони здоров’я, аби кожен, хто потребує медичної допомоги, отримав її вчасно і достатньо. Навіть у мирний час підтримання стабільних запасів крові дозволяє лікарям ефективно реагувати на будь-які випадки, що потребують переливання. Так, у розвинених країнах, які живуть без війни, середня кількість донацій крові становить 15,9 на 1 тисячу осіб. В Україні ж цей показник значно нижчий – лише 11 донацій на 1 тисячу осіб.
У період повномасштабного вторгнення потреби в донорській крові зростають в рази, а через масовані ракетні обстріли ворога виникають ситуації, коли в одному місці раптово є потреба у великій кількості компонентів крові.
Для підтримання належного рівня запасів крові в Україні регулярно проводиться заготівля донорської крові в усіх областях країни. Відтепер кожен українець має можливість відстежувати ситуацію із запасами крові та сприяти їхній стабільності.
Усі охочі, хто немає медичних протипоказань можуть здати кров у нашому КНП «Хмельницький обласний центр служби крові».
Адреса: м. Хмельницький вул. Г.Сковороди, 29
Графік роботи: Понеділок – п’ятниця з 08:00-14:00
Також віднедавна працює оновлене Камʼянець- Подільське трансфузіологічне відділення.
Адреса: м. Кам’янець-Подільський вул. Івана Виговського, 17.
Графік роботи: Понеділок – пʼятниця з 08:00-14:00
Наголошуємо: одна донація здатна врятувати три життя, а донорська кров залишається незамінною для лікування багатьох захворювань та під час оперативних втручань.
Джерело: МОЗ