12 квітня у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії відбулася VІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Духовні витоки Поділля: місцеве самоврядування в історії краю». Про основні історичні аспекти розвитку місцевого самоврядування сьогодні спілкувались учасники конференції, серед яких заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, заступник голови облдержадміністрації Валерій Олійник, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії Інна Шоробура, директор Департаменту освіти і науки ОДА Олег Фасоля, голови об’єднаних територіальних громад Хмельницької області, науковці, студенти.
У своєму вітальному слові під час пленарного засідання Тетяна Зеленко наголосила на лідерських позиціях Хмельниччини в процесі децентралізації.
“Зараз у нашій області створено та успішно функціонує 39 об’єднаних територіальних громад, – зазначила Тетяна Іванівна. – Створення ОТГ дало можливість громадам перейти на прямі міжбюджетні відносини та скористатися змінами у законодавстві, яке значно розширює дохідну базу місцевих бюджетів. Фактично, реформа децентралізації дає людям можливість у різних містах і селах самим творити своє майбутнє там, де вони живуть, працюють, виховують дітей, опікуються батьками”.
Учасники конференції вважають, що переваги децентралізації очевидні , але реформа породжує нові виклики, на які суспільство змушене реагувати. Саме тому на подібних заходах науковці та члени ОТГ можуть обговорити нез’ясовані питання та запропонувати шляхи їх вирішення.
Основні напрями роботи конференції:
1. Джерельна, історіографічна та нормативно-правова база дослідження створення та функціонування місцевого самоврядування.
2. Розвиток інститутів місцевого самоврядування на різних історичних етапах.
3. Децентралізаційні процеси на Поділлі на сучасному етапі.
4. Провідні діячі місцевого самоврядування Поділля.
5. Розвиток культури, освіти, науки, мистецтва в місцевих громадах Поділля.
6. Символіка місцевого самоврядування.
7. Перспективи розвитку місцевого самоврядування на Поділлі.
Учасники конференції впевнені, що сьогоднішня зустріч стане одним з багатьох кроків у напрямі формування державної моделі, яка зможе забезпечити якісні стандарти послуг у всіх важливих сферах людського життя.