20 грудня голова обласної ради Михайло Загородний провів пленарне засідання чергової двадцять дев?ятої сесії облради. У засіданні взяли участь 65 депутатів, які розглянули 69 питань та прийняли 62 рішення з різних сфер життєдіяльності краю.
Михайло Загородний оголосив заяву депутатської фракції політичної партії ВО «Батьківщина» про обрання керівником фракції Володимира Федорчука.
За пропозицією голови ради Михайла Загородного питання «Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України щодо невиконання Головним управлінням Пенсійного фонду України у Хмельницькій області вимог законного перерахунку пенсій чорнобильцям та здійснення заходів, спрямованих на відновлення порушених прав зазначеної категорії громадян» було розглянуто в числі перших. Депутати підтримали дане звернення до керівництва держави.
Більшістю голосів депутати схвалили обласний бюджет Хмельницької області на 2020 рік.
Рішенням ради знято з контролю 18 запитів, продовжено термін розгляду 35 депутатських запитів. Одночасно під час пленарного засідання обласними обранцями підтримано 8 депутатських запитів депутатів.
Зокрема – 2 запити Інни Ящук, а також запити Олександра Співака, Бориса Яцкова, Наталії Вишневської, Івана Гладуняка, Оксани Берегової та один запит Юрія Завальнюка, Олега Скринчука і Володимира Присяжного.
Наразі усього на контролі обласної ради перебуває 43 депутатських запити.
Рішенням ради депутати підтримали призначення восьми керівників закладів обласної комунальної власності.
Обласні обранці затвердили ряд регіональних програм, серед яких – Програма соціально-економічного розвитку Хмельницької області на 2020 рік та Стратегія регіонального розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки.
Окрім того, до шести програм депутати внесли зміни – фінансової підтримки об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області на 2018 – 2022 роки, сприяння розвитку громадянського суспільства на 2018-2020 роки, внесення змін до програми охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області на 2016-2020 роки, підвищення енергоефективності Хмельницької області на 2017-2021 роки, залучення інвестицій в економіку Хмельницької області на 2011-2020 роки та відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на 2018-2022 роки.
Низка схвалених питань стосувалися врегулювання питань обласної комунальної власності.
Рішенням ради реорганізовано Голозубинецьку обласну протитуберкульозну лікарню шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство «Голозубинецька туберкульозна лікарня» Хмельницької обласної ради та Староушицький обласний дитячий санаторій «Дністер» шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство «Староушицький обласний дитячий санаторій «Дністер» Хмельницької обласної ради.
Комунальне некомерційне підприємство «Славутська обласна туберкульозна лікарня» Хмельницької обласної ради радою реорганізовано шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер» Хмельницької обласної ради», а комунальне некомерційне підприємство «Яблунівський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Хмельницької обласної ради шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Хмельницької обласної ради.
Прийняли депутати рішення про припинення шляхом ліквідації Хмельницького обласний наркологічного диспансеру.
Разом з тим, не підтримали депутати проекти рішення про припинення шляхом ліквідації Великожванчицького обласного дитячого пульмонологічного санаторію, Кам’янець-Подільського обласного дитячого спеціалізованого санаторію та обласного дитячого спеціалізованого санаторію «Світанок».
У наступному році зазначені заклади не входять у перелік тих, які отримають фінансування від Національної служби здоров’я. Відтак, фінансування цих закладів з обласного бюджету теж не передбачене.
Після обговорення питання голова обласної ради Михайло Загородний підсумував наступні кроки, сказавши, що аби розв’язати питання про закриття чи реорганізацію закладів ще є час до квітня наступного року. За його словами, заклади продовжують функціонувати, але протягом першого кварталу 2020 року потрібно спільно напрацювати ефективні рішення щодо реорганізації цих комунальних закладів.
Обласною радою прийнято ряд звернень до центральних органів влади.
У пленарному засіданні двадцять дев?ятої сесії взяли участь голова облдержадміністрації Дмитро Габінет, голови районних рад, міські (міст обласного значення) голови, сільські, селищні, міські голови об’єднаних територіальних громад, голови райдержадміністрацій, керівники територіальних управлінь центральних органів влади.
На завершення пленарного засідання сесії присутніх у залі з прийдешніми новорічними та різдвяними святами мистецькими виступами привітали студенти та викладачі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.