«Дитина. Допомога. Поруч»: стартував соціальний проєкт психологічної підтримки

З початку повномасштабної війни в Україні діти стали однією з найбільш уразливих груп населення та все частіше зазнають психологічних травм. Війна залишає глибокі рани в душах дітей, вони зазнають прямого впливу насильства та емоційного стресу, які чинять глибокий психологічний вплив на їхній розвиток. Під час війни діти змушені жити в постійному страху за своє життя і безпеку. Ці рани проявляється тривогою і страшними снами, спогадами, які викликають емоційну тривогу.

Професійною спільнотою визнано, що рання допомога дітям у тому, як впоратися зі стресом від війни та травматичних подій може бути корисною й дасть можливість запобігти розвитку психологічних проблем надалі.

Саме з цією метою Хмельницька обласна рада спільно з Хмельницькою гуманітарно-педагогічною академією розпочали реалізацію третього етапу соціального проєкту психологічної підтримки під назвою «Дитина. Допомога. Поруч». Він передбачає організацію навчальних заходів для освітян, спрямованих на підготовку фахівців-психологів до роботи з дітьми, їх родинами та іншими учасниками освітнього процесу.

Нагадаємо, що вже відбулася низка одноденних та триденних тренінгів і семінарів соціальної підтримки у рамках зініційованого Віолетою Лабазюк соціального проєкту «Разом. Допомога. Поруч» – навчання для соціальних працівників громад з домедичної медичної допомоги за участі студентів Хмельницького базового медичного коледжу та  «Людина. Допомога. Поруч», який пройшов за участі провідних психологів різних регіонів країни для психологів військових формувань та за участі студентів спеціальності «Психологія» гуманітарно-педагогічної академії.

Учасники проєкту, а це практичні психологи закладів загальної середньої освіти громад, отримають базові знання і навички для роботи з дітьми, які постраждали від наслідків війни та травматичних подій; навчаться організовувати та надавати психологічну допомогу дітям та членам їх родин; оволодіють інструментами для самодопомоги, саморегуляції, які зможуть застосовувати у своїй роботі та навчати інших. Також учасники проєкту опанують ефективні методи щодо профілактики емоційного вигорання для фахівців допомагаючих професій.

28 травня розпочали навчатися практичні психологи закладів загальної середньої та дошкільної освіти територіальних громад Кам’янець-Подільського району. Семінар організували на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

У заході взяла участь голова обласної ради Віолета Лабазюк, яка зазначила, що подібні соціальні проєкти покликані покращити під час навчального процесу надання психологічної допомоги дітям.

«Родини військових, загиблих, полонених потребують психологічної підтримки та реабілітації. Особливої уваги потребують діти. Це надзвичайно важливо в умовах війни та тих кризових явищ, які є її наслідками. Учасники проєкту не лише отримають базові знання і навички для роботи з дітьми, а й навчаться надавати психологічну допомогу дітям та членам їх родин. Допомогти дітям психологічно не зламатися і вистояти – це і є завданням нашого соціального проєкту. Ми, дорослі, маємо зробити все можливе для того, аби фахово допомогти дітям, оточити їх підтримкою та турботою, аби їхні душевні рани були зцілені. Вірю, що у нашій команді будуть саме ті, хто, отримавши базові знання і навички, зуміє надавати кваліфіковану психологічну допомогу дітям, які постраждали від наслідків війни. Бажаю усім нам конструктивної та ефективної роботи», – зазначила Віолета Лабазюк у вітальному слові.

Віолета Олександрівна подякувала усім, хто долучився до реалізації проєкту.  Особливі слова вдячності вона висловила представникам Центру психосоціального супроводу та професійного розвитку, викладачам Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, які є тренерами та спікерами цього проєкту.

Навчаючими тренерами проєкту є доценти та старші викладачі кафедри психології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, зокрема – Світлана  Кондратюк – кандидатка психологічних наук, членкиня української асоціації сімейних психологів, Світлана Тафінцева – кандидатка психологічних наук, дитяча психологиня, гештальттерапевтка, арттерапевтка, Наталія Чорна – кандидатка психологічних наук, керівниця Центру психосоціального супроводу та професійного розвитку, голова громадської спілки «Психологи України», психологиня ветеранського простору «Захист 4.5.0», членкиня Асоціації психологів та психотерапевтів України, членкиня Української асоціації сімейних психологів, Ольга Поляновська – кандидатка педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки ХГПА, психолог Центру психосоціального супроводу та професійного розвитку.

За підсумками проведення заходу його учасники отримали відповідні сертифікати.

Надалі такі ж тематичні зустрічі пройдуть з фахівцями освітніх закладів Хмельницького та Шепетівського районів нашої області.

попередня стаття6 червня – відкритий діалог «Децентралізація на зв’язку»: Енергетична стійкість громад: можливості, ресурсна і регуляторна база
наступна статтяСьогодні – Всеукраїнський День краєзнавства