Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк разом з начальником управління з питань спільної власності територіальних громад Едуардом Монастирським провела низку зустрічей з керівниками комунальних закладів галузей охорони здоров’я та соціального захисту.
Про перспективи добудови лікувального корпусу обласної дитячої лікарні йшла мова на робочій нараді із заступником голови облдержадміністрації Сергієм Ткачуком, директором лікарні Лілією Брухновою, директором комунального підприємства архітектурно-будівельного проєктування обласної ради Володимиром Сельським та представниками будівельних підрядних організацій.
Для обласної влади добудова лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні залишається пріоритетним проєктом, будівництво якого ініціювали депутати обласної ради попереднього скликання у 2017 році.
“Хмельницька обласна дитяча лікарня – єдиний обласний спеціалізований дитячий заклад третинного рівня надання медичної допомоги. Тому потреба у його розширенні сьогодні як ніколи актуальна. І для завершення реалізації цього потужного проєкту як ніколи потрібна згуртованість і консолідація усіх гілок влади, зокрема, і державної”, – переконана Віолета Лабазюк.
Новий корпус Хмельницької обласної дитячої лікарні розрахований на 170 ліжко-місць. Тут щорічно високоспеціалізовану медичну допомогу отримуватиме близько 15 тис. пацієнтів.
Для реалізації такого масштабного проекту було залучено підтримка державного бюджету. Виділення коштів з державного фонду регіонального розвитку дозволило виконати будівельні роботи у корпусі. На сьогодні на фінішній прямій завершення будівельно-монтажних, оздоблювальних та опоряджувальних робіт лікувально-діагностичного корпусу Хмельницької обласної дитячої лікарні. Для закупівлі медичного обладнання та меблів обласна влада теж планує активно залучати саме державні кошти. Серед можливих варіантів – фінансування через програми Міністерства охорони здоров’я України. Є сподівання отримати кошти і з державного фонду регіонального розвитку, оскільки об’єкт може фінансуватися з нього протягом чотирьох років.
***
На робочій нараді із першим заступником голови обласної ради Володимиром Гончаруком, заступником голови облдержадміністрації Володимирем Юр’євим, директором Департаменту соціального захисту населення Іриною Ковальчук та директором КНП “Хмельницький обласний заклад з надання психіатричної допомоги” Володимиром Демчуком Віолета Лабазюк обговорила потребу в забезпеченні прав та інтересів осіб із стійкими інтелектуальними та психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду. На сьогодні в управлінні обласною радою є шість психоневрологічних закладів соціального спрямування. І вони всі заповнені в повному обсязі. Члени наради проаналізували можливості додаткового розміщення таких осіб шляхом відкриття нового соціального закладу.
***
Про подальше ефективне функціонування комунальних закладів охорони здоров’я голова обласної ради спілкувалась за круглим столом з керівниками найбільших з них: директорами комунальних некомерційних підприємств “Хмельницький обласний серцево-судинний центр” Андрієм Кланцою, “Хмельницький протипухлинний центр” Вячеславом Морозом, “Хмельницький обласний центр служби крові” Володимиром Левицьким, заступником директора КНП “Хмельницька обласна лікарня” Наталією Федів та директором Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександром Завроцьким.
На нараді, зокрема, детально проаналізована діяльність та матеріально-технічна база обласного центру служби крові, який здійснює заготівлю, тестування, переробку, зберігання, розподіл та транспортування донорської крові. Однак на сьогодні приміщення комунального закладу потребують проведення капітального ремонту, а матеріально-технічна база – термінового оновлення.
“Ефективне функціонування обласного центру служби крові – це питання, яке впливає на роботу усіх без винятку лікувальних закладів нашої області, – переконана Віолета Лабазюк. – Адже забезпечення лікувальних закладів донорською кров’ю, її компонентами та імунобіологічними препаратами, ефективний контроль за їх якістю та безпечністю – від цього залежить можливість не лише надання якісних медичних послуг, а й порятунок життя пацієнтів”.
Саме тому для обласної ради важливим залишається спрямування необхідного фінансового ресурсу на діяльність комунальних закладів, покращення їх матеріально-технічної бази.
***
***