Фахівці обласного госпіталю ветеранів війни вивчали американський досвід з реабілітації військових

Представники комунального закладу сфери охорони здоров’я – КНП “Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни” нещодавно відвідали Сполучені Штати Америки.

Мета поїздки – вивчення американського досвіду з реабілітації військовослужбовців.

У Вашингтоні за програмою офісу Конгресу з міжнародного лідерства «Open World» директор обласного госпіталю ветеранів Оксана Бочкарьова та фахівець з соціальної роботи Раїса Туранська взяли участь в програмі, присвяченій темі «Політравма. Робота з ветеранами».

У рамках обміну досвідом також відбулась низка зустрічей у Національному військово-медичному центрі імені Волтера Ріда, зокрема із керівником – капітаном Мелісою С. Остін, очільниками реабілітаційного відділення та відділу протезування, де обговорювали реальні практичні кейси.

Директор обласного госпіталю ветеранів Оксана Бочкарьова переконана, що участь у програмі «Відкритий світ» є важливим імпульсом для вивчення передових практик, покращення роботи з ветеранами медичних установ в Україні, а також принесе значні результати та позитивні зміни у важливих аспектах реабілітації ветеранів та медичної допомоги. Адже обмін досвідом з міжнародними колегами та  підхід до роботи дає можливість вивчити нові перспективи та впроваджувати в подальшому інноваційні рішення.

У рамках візиту до США представники обласного госпіталю ветеранів успішно пройшли навчання в рамках програми «Сила співпраці», яка відбулася у Шпиталі для ветеранів ім. Джеймса А. Гейлі, м. Тампа, Флорида. Програма відбувалася в межах «Відкритого Світу» – Конгресового офісу з міжнародного лідерства.

Протягом тижня спеціалісти обласного комунального закладу охорони здоров’я мали унікальну можливість:

  • ознайомитися з передовими методиками реабілітації політравм та спинномозкових травм;
  • відвідати реабілітаційний центр та регіональний ампутаційний центр;
  • дізнатися більше про біопротезування та асистивні технології;
  • ознайомитися з методами лікування ран та бойових травм;
  • дослідити мережу лікування політравм та збереження здоров’я мозку учасників бойових дій;
  • отримати знання з мультисенсорних досліджень, зокрема аудіології, реабілітації зору, вестибулярної реабілітації, оптометрії при ЧМТ та логопедії;
  • дослідити питання управління болем, у тому числі головним болем різної етіології;
  • розглянути хронічні метаболічні наслідки участі в бойових діях;
  • вивчити можливості регенеративної терапії при ЧМТ;
  • дослідити інтеграцію психічного здоров’я в лікуванні черепно-мозкових травм;
  • ознайомитися з фармакологічним та психологічним лікуванням ПТСР;
  • дослідити реабілітаційні методики рекреаційної та арт-терапії.

Слова вдячності медики обласного госпіталю ветеранів висловлюють організаторам та тренерам: Чарльзу Брок, Трейсі Крецмер, Шеннон Майлз, Стівену Ліберману, Девіду Даннінг, Кристоферу Д. Блейсі, Стівену Г. Скотт, Кевіну Вайт та всім, хто зробив участь у цій програмі можливою.

Спільна робота та навчання сприяють у розширенні горизонтів та впровадженні новітніх підходів в медичній реабілітації в Україні.

За інформацією КНП “Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни”

попередня стаття25 лютого – вебінар «Співпраця органів місцевого самоврядування та громадських організацій для реалізації проєктів розвитку та відновлення громад»
наступна статтяПрацівник ХАЕС захистив пояс чемпіона світу на турнірі з армрестлінгу «East vs West»