Форум внутрішньо переміщених осіб Луганщини

Сьогодні, 22 липня, заступник голови обласної ради Валентин Соколюк взяв участь у форумі внутрішньо переміщених осіб Луганщини, який відбувся у м.Хмельницькому у співпраці Луганської облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Громадська ініціатива Луганщини» у рамках про єкту «Три «Ре-»: Локація, інтеграція, соціалізація» для налагодження діалогу ВПО з приймаючими громадами» за підтримки міжнародного фонду «Відродження» (програма «Демократична практика»).

У заході взяли участь представники Хмельницької обласної військової адміністрації, Агенції регіонального розвитку Хмельницької області, Хмельницької міської ради, територіальних громад області, Луганської облдержадміністрації, громадських організацій, представники бізнесу та приватні підприємці, які релоковані на Хмельниччину.

З початку повномасштабної війни з Луганщини виїхало понад 300 тисяч мешканців, з яких близько 20 тисяч знайшли прихисток саме на Хмельниччині.

Тому ініціатори проведення форуму мали на меті налагодити діалог між владою і громадськими організаціями щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб і з метою обговорення проблемних питань переселенців та спільного пошуку шляхів вирішення цих проблем.

Заступник голови обласної ради Валентин Соколюк висловив слова подяки організаторам заходу за сьогоднішню актуальну ініціативу та від імені обласної ради та депутатського корпусу запевнив учасників у подальшій підтримці внутрішньо переміщених осіб та релокованого бізнесу, в тому числі й з Луганщини.

«Сьогодні Хмельниччина є гуманітарним тилом і тісно співпрацює з міжнародними організаціями та фондами з метою надання матеріальної допомоги переселенцям. У питаннях функціонування гуманітарного центру на базі обласного  академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького при Хмельницькій обласній раді налагоджено міжнародне співробітництво, завдяки чому у нас відбувається співпраця з нашими партнерами, зокрема країн Європейського Союзу, найбільшим донором є Республіка Польща, зокрема, Куявсько-Поморське воєводство. Окрему хочу подякувати і нашим місцевим волонтерам, які завжди допомагають. Допомогою нашого Центру вже скористалися понад 29060 переселенців. Перших 4 місяці ми працювали в щоденному режимі; починаючи з цього місяця – в понеділок, середу та п’ятницю з 10.00 до 16.00 год», – сказав Валентин Іванович.

Окремо налагоджена робота обласної ради у напрямку формування та відвантаження, відповідно до запитів органів місцевого самоврядування, які постраждали від війни, – цілого ряду вантажів, започатковано та продовжується підтримка «мостів допомоги» на звернення голів обласних рад та керівників органів місцевого самоврядування, зокрема: Дніпропетровської, Донецької, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.

Окрім того, з перших днів війни обласна рада скоординувала роботу всіх закладів комунальної власності, адже розуміли, що потреба тимчасового проживання для переселенців значно зросла. Наразі велика кількість закладів, здебільшого соціального спрямування, приймають вимушено переміщених осіб та надають прихисток.

Подякував Валентин Соколюк всім головам територіальних громад, які наразі на передовій допомоги вимушеним переселенцям  та разом із керівниками та колективами установ намагаються створити максимально затишну атмосферу, аби люди, які втратили все, почували себе захищено.

 

 

попередня статтяСША підтримають українських фермерів на $100 млн
наступна статтяХмельницький академічний обласний театр ляльок: коли турбота про найменших – головне завдання