Сьогодні голова обласної ради Віолета Лабазюк, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, голова Комітету Верховної ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державної екологічної інспекції України Ігор Зубович, народні депутати України, представники територіальних підрозділів Держекоінспекції, керівництво Хмельницької обласної військової адміністрації та Хмельницької міської ради взяли участь у розширеній нараді Державної екологічної інспекції України.
У своєму виступі Віолета Олександрівна сказала, що сьогодні питання війни та екології є найбільш обговорюваними як серед світової спільноти, так і в Україні та в нашому регіоні.
“Вже кілька десятиліть світ стикається із загрозою екологічної катастрофи. Збільшення кількості промислових та транспортних викидів, накопичення побутових відходів та невчасна їх переробка – все це здійснює негативний вплив на навколишнє середовище: отруєні водойми, забруднене повітря, загублені ліси, сотні зниклих видів тварин і рослин, виснаження аграрних ґрунтів. Сьогодні до цього переліку додається вплив воєнних дій: постійні вибухи, пожежі, викиди шкідливих речовин, знищення природоохоронних територій”, – наголосила голова обласної ради.
Віолета Лабазюк акцентувала увагу на таких ключових аспектах, які реалізовано на теренах Хмельниччини саме в екологічному напрямку за останній період:
- у 2021 році на Хмельниччині було затверджено Програму охорони навколишнього середовища на 2021-2025 роки, у якій визначено основні напрями природоохоронної діяльності в області;
- з 1 січня 2023 року територіальні громади області беруть участь у проєкті щодо управління твердими побутовими відходами, який реалізується в рамках Меморандуму про співробітництво між Хмельницькою обласною радою та товариством «Вейст Юкрейн Аналітікс»;
- до війни з обласного бюджету було спрямовано 60 мільйонів гривень для будівництва водогонів у сільських громадах; на сьогодні це будівництво, як і багато інших ініціатив, фінансово підтримується швейцарсько-українським проєктом UCORD; до слова, Хмельниччина − одна з чотирьох областей України, яка є учасницею проєкту;
- у Волочиській територіальній громаді три роки працює проєкт «ЯПОМОГА» щодо збору твердих побутових відходів у закладах освіти області, що розвиває еко-культуру серед підростаючого покоління.
Віолета Олександрівна побажала усім учасникам наради плідної роботи та наголосила на актуальності тематики.
Під час наради перший заступник голови Держекоінспекції Дмитро Заруба проінформував про результати роботи Державної екологічної інспекції, її територіальних та міжрегіональнх територіальних органів у 2023 році.
Також у ході наради були порушенні питання щодо захисту довкілля та природних ресурсів в усіх регіонах України.
В рамках робочого візиту на Хмельниччину Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець взяв участь у заходах щодо функціонування національних парків, а саме, рекреації та надання інших послуг. Зокрема, йшлося про підвищення самодостатності Національного природного парку “Подільські Товтри” – створення зручних сервісів, цифровізації, безбарʼєрності, розвитку екологічної освіти та створення робочих місць з гідною зарплатою. “Попереду багато роботи”, – резюмував Руслан Стрілець.