Відбувся ХІХ Обласний форум «Книжкова весна на Хмельниччині»

Упродовж двох днів, 16-17 квітня 2025 року, проходив ХІХ Обласний форум «Книжкова весна на Хмельниччині», приурочений до Всесвітнього дня книги та авторського права. Форум об’єднав авторів, читачів, бібліотекарів і просто всіх закоханих у книгу.

Зустрічі відбувалися на різних літературних локаціях: у обласних бібліотеках, літературному музеї та публічних бібліотеках області, де відбувались творчі зустрічі та урочисті засідання, на яких говорили про книгу, порушували актуальні питання книговидання, проводили літературні імпрези та презентації нових книг, відкривали читачам нові імена в літературі і на кожному етапі говори про важливість книги: про книгу як джерело підтримки і надії; спосіб зберегти культуру, мову, освіту і розвиток; психологічну реабілітацію; книгу як інструмент протидії  інформаційній війні.

У програмі заходів було заявлено 22 літературні події, з різноманітною тематикою, розрахованою на певну читацьку аудиторію, її уподобання та вікову категорію.

Серед заходів: круглий стіл «Поповнення фондів бібліотек в умовах викликів сьогодення» (Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека); презентації науково-краєзнавчих видань: д.і.н. Світлани Маркової «Погляд з XXI століття: Хмельниччина напередодні та в роки Голодомору-геноциду 1932 – 1933 років»; Галини Косюк та Дениса Дудко «Медицина Красилівщини: історія та сучасність»; краєзнавчих видань історична  спадщина м. Хмельницький к.і.н. Сергія Єсюніна; художніх видань Катерини Загородньої; Нелі Нагорянської «Табу» (Хмельницька центральна міська бібліотека) та «Мереживо і павутиння» (ОУНБ); презентації збірок поезій «Тільки для тебе…» Тетяни Гринчук (Старокостянтинівська центральна публічна бібліотека); «Час звитяги» Ярослави Слободян та творчій вечір письменниці Ніни Качеровської до 70-річчя з дня народження (обласна бібліотека для молоді). Літературні зустрічі: за участю поеток Ельвіри Молдован, Яни Боднарчук з Хмельницького, Ярослави Слободян з Ярмолинець та прозаїкині Мирослави Бо з Кам’янця-Подільського (ОУНБ); авторське читання віршів з тилу письменниць Юлії Криворучко та Олени Іськової-Миклащук (ОУНБ); з сучасною українською письменницею Тетяна Безушко (ХОБМ), літературний променад, приурочений 45-річчю створення Хмельницької обласної організації НСП України (ОБД ім. Т. Г. Шевченка); письменницею, журналісткою, учасницею літературних конкурсів і подій – Ольгою Саліпою. (бібліотека-філія №12 м. Хмельницький); літературна дегустація «Абрикосове вино» з Наталею Міхайловою, українською поетесою, родом із Луганщини (Ярмолинецька центральна бібліотека); музично-поетична імпреза Тетяни Кухарської (бібліотека-філія с. Пилипи-Олександрівські КЗ «Центральна бібліотека» Віньковецької селищної ради); знайомство з творчістю краєзнавця, поета Ігоря Байдака. (Центральна бібліотека Чорноострівської селищної ради).

Завершився обласний форум презентацією анотованого каталогу  «Книга Хмельниччини – 2024» Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки та підведенням підсумків обласного анкетування та рейтингу «Краща книга Хмельниччини – 2024», врученням дипломів переможцям.

За підсумками обласного рейтингу «Краща книга Хмельниччини -2024» нагороджено: у номінації «Літературно-художнє видання»: поетично-пісенна антологія Хмельниччини «Наше слово – зброя!», (голова редакційної ради, упорядник, членкиня НСПУ Любов Сердунич  та упорядник Володимир Олійник. Видано коштом військовослужбовця ЗСУ Юрія Петровича Костянтиновського). У номінації «Наукове та науково-популярне видання» – книга «Сильні духом. Історії саперів російсько-української війни» (упорядники Ольга Поворознюк, Олег Рарицький). У номінації «Довідкове видання» – довідник про завідувачів бібліотек для дітей області «Натхненні любов’ю до дітей» Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка.

За підсумками читацького рейтингу Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки «Найбільш резонансна краєзнавча книга – 2024» нагороджено: у номінації «Літературно-художнє видання» – серія книг із циклу «Дикі паростки» (автор – Ольга Ігорівна Саліпа), українська письменниця, поеткажурналістка. членкиня Національної спілки письменників України. У номінації «Наукове та науково-популярне видання» – «Чорноострівський спадок-ІІ» (автор Ярослав Сумишин)  журналіст, дослідник, засновник і редактор сайту «Хроніки генеалога». У номінації «Довідкове видання» -біографічний покажчик «Герої України – учасники російсько-української війни» Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки.

Заходи проходили офлайн та онлайн на платформі ZOOM, загалом форум «Книжкова весна на Хмельниччині» відвідали близько 1500 читачів, подаровано до фондів ОУНБ 83 примірників документів.

За інформацією Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки

попередня статтяЗадля підтримки родин військових та ветеранів
наступна статтяЗ турботою про людей похилого віку