Позашкільна освіта є важливою для різностороннього розвитку дитини, адже допомагає розвинути її здібності та таланти. Заняття улюбленою справою, спортом, наукова чи мистецька діяльність відволікають дитину від постійного або частого проведення часу в гаджетах та соціальних мережах.
Хмельницький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді – комплексний обласний комунальний заклад позашкільної освіти, який надає освітні послуги з науково-технічного, художньо-естетичного, науково-дослідницького «Мала академія наук», соціально-реабілітаційного та гуманітарного напрямів і є координатором навчально-виховної, інформаційно-методичної і організаційно-масової роботи закладів освіти області із зазначених напрямів.
Відвідали позашкільний заклад обласного підпорядкування голова обласної ради Віолета Лабазюк разом з депутатом обласної ради Олександром Дехтяруком та начальником управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату облради Едуардом Монастирським.
Нещодавно призначений тимчасово виконуючий обов’язки Анатолій Бученко представив Стратегію розвитку закладу з напрямками гурткової роботи, мета якої – залучити якнайбільшу кількість учнівської молоді області до позашкільних занять.
Наразі заклад координує діяльність 201 гуртка у 40 територіальних громадах області, де позашкільними заняттями охоплено понад 4 тисячі дітей.
Окрім того, планується розширення представництв Центру в усіх громадах області, особливо сільських і селищних, де діти не завжди мають можливість займатися науково-технічною творчістю. Окрім цього, особлива увага спрямовується на підсилення та поглиблення науково-технічної складової роботи Центру. І, звісно, особлива увага приділяється й надалі приділятиметься дітям, чиї батьки захищають Україну в лавах Збройних сил України та дітям з сімей, батьки яких загинули та пропали безвісти внаслідок російсько-української війни. Зокрема, планується провести літній оздоровчо-навчальний табір для гуртківців такої категорії осіб.
На переконання голови обласної ради, спілкування для дітей та хобі мають важливе значення для покращення їхнього психоемоційного стану. Як і шкільне очне навчання, спільне дозвілля і живе спілкування з однолітками та педагогами, об’єднаними однаковими інтересами в гуртках та секціях, допомагає дитині соціалізуватися та є вагомим аспектом для її різностороннього розвитку. Саме тому, власне, для обласної ради важливі нові формати організації діяльності позашкільних закладів – осередків розвитку великої кількості дітей, які займаються творчістю та роблять цікаві винаходи.
Варто зауважити, що в умовах воєнного стану цінність позашкільної освіти набуває іншого значення. Оскільки, психологічний стан дітей під час війни погіршився. Водночас, улюблене заняття допомагає їм долати негативний вплив та дає можливість дитині у вільний час всебічно розвивати здібності і захоплення, реалізовувати свої сили і творчі здібності у власних і суспільних інтересах.