За інформацією ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», за результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії ЦГЗ України та обласних лабораторних центрів підтверджено 804 випадки COVID-19. Зафіксовано 20 летальних випадків від COVID-19 в Україні. Серед померлих осіб 15 жінок та 5 чоловіків. Більшість осіб віком старше 50 років. Загалом 13 людей вже одужали — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.
З початку року Центр громадського здоров’я України отримав 3 834 підозри на нову коронавірусну інфекцію.
За інформацією КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я», який здійснює щоденний моніторинг ситуації в області, на сьогодні у регіоні загалом зафіксовано 7 хворих на коронавірусну інфекцію, 1 результат негативний та 5 підозр, що перебувають на етапі дослідження. У Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває 41 хворий, в т. ч. 5 дітей. Наразі в закладі лікуються 16 пацієнтів з діагнозом «пневмонія» та 6 хворих на COVID-19. Іще 1 хворий знаходиться у Шепетівській ЦРЛ.
Контрольний PLR-тест першої хворої на COVID-19 показав негативний результат. Через 2 дні очікується остаточний. Якщо він теж буде негативний – це означатиме, що жінка повністю одужала.
За попередню добу бригади екстреної медичної допомоги 8 разів виїжджали на виклики з приводу гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), в т. ч. 4 рази – до пацієнтів з підозрою на COVID-19, яких госпіталізували. До ЛПЗ області з діагнозом «негоспітальна пневмонія» госпіталізовано 8 осіб. З ГРЗ ушпиталено 14 людей, в т. ч. 8 – з пневмонією. Експрес-тести на грип провели 5 особам, на COVID-19 – 8 громадянам, 1 з яких показав позитивний результат та перебуває у важкому стані.
На самоізоляції наразі знаходяться 3232 особи, загалом з початку карантину – 4503. Спостереження за цими пацієнтами проводять медичні працівники територіальних центрів первинної медико-санітарної допомоги. Контроль за дотриманням громадянами самоізоляції уповноважені здійснювати працівники Національної поліції на місцях.
Хмельницький обласний центр громадського здоров’я, Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації у співпраці з медичними працівниками закладів охорони здоров’я області та засобами масової інформації проводять заходи з інформування громадян щодо профілактики і запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Так, за добу відбулося 345 таких заходів, в тому числі на ТБ, радіо, надруковано публікацій у періодичних виданнях, соціальних мережах та інших засобах масової інформації.
Відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА від 28.03.2020 № 50 «Про створення мобільних медичних бригад з проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу СОVID-19», станом на 31 березня на всіх адміністративних територіях області створено 42 мобільні медичні бригади з проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу СОVID-19. Бригади мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту, безконтактним термометром, комплектами для забору зразків біологічних матеріалів, тестами для експрес-тестування, сумками-холодильниками, дезрозчинами та антисептиками, іншими розхідними матеріалами.
2 квітня для мобільних медичних бригад організували практичні навчання, під час яких навчали правилам відбору, зберігання та транспортування зразків біологічного матеріалу від пацієнтів з підозрою на коронавірусну інфекцію COVID-19. Заліки для закріплення набутих знань на практиці провели на базі відділів та відділень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України». Лише пройшовши відповідну процедуру, мобільні бригади мають право приступити до роботи.
За матеріалами КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я»