13 березня голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у громадському обговоренні сценаріїв розвитку Полонської міської ОТГ в рамках програми «Інтегроване просторове планування для об’єднаних територіальних громад». Саме ця громада з Хмельниччини подала заявку, була відібрана та увійшла в тридцятку ОТГ з усієї України – учасників програми CANactions School for Urban Studies.
Програма спрямована на підвищення компетенцій представників громад у питаннях стратегічного просторового розвитку та сталого землекористування. Участь у програмі передбачає розробку учасниками концепції стратегічного просторового розвитку під керівництвом міжнародної команди експертів. Цей документ дозволяє запланувати довгостроковий інтегрований розвиток всієї території громад, з урахуванням національного та регіонального контекстів, з акцентом на стале використання природніх ресурсів та земель.
Відповідаючи на просторові, економічні, екологічні та соціальні виклики, що стоять зараз перед об’єднаною громадою, концепція просторового розвитку передбачає також створення концепцій розвитку соціальної та транспортної інфраструктури, екологічного аудиту та ландшафтного плану території громад, а також розробку пілотних проектів залучення інвестицій.
Програма передбачає:
- Розробку концепції сталого розвитку громади в контексті регіону та всієї країни;
- Підвищення компетенцій співробітників громад у питаннях просторового розвитку;
- Планування стратегічно ефективного використання земель і природних ресурсів;
- Розробку стратегічних концепцій транспортної та соціальної інфраструктури;
- Напрацювання прототипів пілотних проектів для залучення інвестицій;
- Обмін досвідом та кращими практиками з представниками інших українських громад.
У сьогоднішньому заході взяли участь активні жителі Полонської громади, які, у свою чергу, внесли конструктивні пропозиції та креативні ідеї, висловили зауваження тавизначили пріоритетні напрями подальшого перспективного розвитку громади,врахувавши вже напрацьовані сценарії розвитку Полонської ОТГ, як-от: «Стимулювання дрібного фермерства (рослинництво + тваринництво) для підвищення добробуту сільського населення», «Відродження традиційних видів виробництва» та «Розширення можливостей для внутрішньої культурної рекреації та розвитку туризму».
Під час громадського обговорення жителі Полонської ОТГ поділилися своїм колосальним досвідом , внесли цінні ідеї та думки для забезпечення продуктивного та ефективного розвитку на перспективу.