Капітальний ремонт України почався саме з прийняття Концепції реформування місцевого самоврядування. Сьогодні, за 3 роки реформи, маємо конкретні результати, і це в першу чергу- зростання місцевих бюджетів. В 2015 році зростання склало 98 млрд грн до 68 млрд грн в 2014 році, в 2016 році – 149 млрд грн, в 2017 році заплановано 175 млрд грн. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час звіту Уряду про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України за 2016 ріку парламентському Комітеті з питань економічної політики.
«За перший квартал 2017 року зростання бюджетів відбулося до 44 млрд грн в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Практично на 11 млрд грн зросли доходи місцевих бюджетів. Збільшуються доходи, можливості, повноваження. Реформа вже дала поштовх зростанню малого і середнього бізнесу на місцях, інвестиційної привабливості в регіонах, з’являються нові робочі місця. Головне задання сьогодні – це питання секторальної децентралізації: проведення реформи освіти, приєднання початкових шкіл до опорних, розвиток місцевої інфраструктури, закупівля шкільних автобусів, підсилення первинної медицини. Саме секторальна децентралізація у сфері планування територій, адміністративних послугах, соціальному захисті підвищує якість послуг у місцевому самоврядуванні», — зазначив Геннадій Зубко.
Віце-прем’єр-міністр підкреслив: «Другий мейнстрим реформ –енергоефективність. Ми розпочали реформу в житлово-комунальній сфері – реформу енергоефективності і теплоенергетики. Вперше за історію держави вона побудована навколо споживача». Він підкреслив, що для повномасштабного впровадження реформи до Верховної Ради України подані необхідні законопроекти: «Про ЖКП», «Про комерційний облік комунальних послуг», «Про енергоефективність будівель», «Про фонд енергоефективності». Відтак 2017 рік має стати ключовим у реформі та запуску Фонду енергоефективності.