2 вересня голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у засіданні колегії облдержадміністрації, яке провів т.в.о. голови ОДА Володимир Кальніченко. Члени колегії обговорили зміни до обласного бюджету на 2019 рік. Проект даного питання внесений до порядку денного чергової двадцять сьомої сесії обласної ради, пленарне засідання якої відбудеться 19 вересня 2019 року.
За словами директора Департаменту фінансів ОДА Сергія Пенюшкевича, який інформував присутніх з даного питання, в першу чергу ці зміни покликані вирішувати проблемні питання, які можуть виникнути до кінця бюджетного року.
Аналізуючи тенденції надходжень податків і зборів до обласного бюджету обласна влада очікує надходження доходів у 2019 році у сумі 1 009,1 млн грн, що на 79,5 млн грн більше затверджених планових призначень на рік. Саме цей ресурс і планується розподілити запропонованим проектом змін до обласного бюджету на 2019 рік.
Крім цього, до розподілу пропонується:
– залишок коштів освітньої субвенції з державного бюджету в сумі 8,5 млн. грн.;
– субвенція з державного бюджету на створення оперативно-диспетчерських служб та розвиток системи екстреної медичної допомоги – 6,4 млн. грн.;
– субвенція з інших місцевих бюджетів на оплату праці працівникам Хмельницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – 761,0 тис. гривень.
Оскільки фінансовий ресурс від перевиконання доходної частини обласного бюджету незначний, він, в першу чергу, направлятиметься на вирішення основних проблем, які виникли в процесі виконання бюджету в обласних закладах, зокрема:
– з метою забезпечення стабільної роботи екстреної медичної служби області, для забезпечення виплати заробітної плати працівникам обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф спрямовується 6 млн. грн. На цю ж мету, за рахунок коштів окремих місцевих бюджетів, які підтримали звернення облдержадміністрації, додатково спрямовується 761,0 тис.грн.;
– до кінця року необхідно доукомплектувати обладнанням оперативно-диспетчерську службу обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф та підключити її до телекомунікаційної мережі загального користування. З державного бюджету на цю мету в поточному році виділені кошти в сумі 6,4 млн.грн., а тому з обласного бюджету, як частка співфінансування, передбачається виділити 4 млн.грн.;
– з метою забезпечення якісної роботи обласної лікарні передбачаються кошти на придбання для закладу вкрай необхідного медичного обладнання, проведення його поточного ремонту, виготовлення проектно-кошторисних документацій на здійснення капітальних ремонтів окремих відділень лікарні, встановлення вікон та ремонт автотранспорту в загальній сумі 4,5 млн. грн.;
– вирішення питань соціального захисту населення – 6 млн.грн. Кошти будуть спрямовані на грошову допомогу населенню на дороговартісне лікування – 3 млн.грн., одноразову матеріальну допомогу малозабезпеченим громадянам для вирішення матеріально-побутових проблем – 1 млн.грн., одноразову компенсаційну виплату за навчання учасників антитерористичної операції та їх дітей, які здобувають освіту у вищих навчальних закладах Хмельницької області приватної форми власності – 1,5 млн.грн., одноразову матеріальну допомогу членам сімей громадян, які перебували у полоні – 350,0 тис.грн., виготовлення бланків посвідчень для батьків та дітей з багатодітної сім’ї – 197,0 тис.грн.);
– оплату енергоносіїв – 739,3 тис.грн.;
– придбання спортивного інвентарю та спортивного одягу, а також проведення навчально-тренувальної роботи – 568,4 тис.грн.;
– вирішення інших проблемних питань, пов’язаних з необхідністю поліпшення матеріально-технічної бази обласних закладів.
Також посадовець окреслив обсяги та напрями розподілу додаткового ресурсу по окремих галузях. Так, на галузь «Охорона здоров’я» в цілому спрямовується 27,7 млн.гривень. Іншим, не менш важливим напрямком фінансування є «Соціальний захист населення». На цю мету додатково виділяється 14,7 млн.грн. На «Освіту» планується ресурс в сумі 5,7 млн.грн., управлінню молоді та спорту передбачається 700,9 тис.грн.
Загальний ресурс, на який збільшуються бюджетні призначення по галузі «Культура» складає 2,2 млн.гривень. Службі у справах дітей облдержадміністрації додатково направляється 141,5 тис.грн., зокрема на придбання м’якого та твердого інвентарю для центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Подолянчик» (91,4) та на поточний ремонт приміщення та придбання засобів освітлення центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство» (50,1).
Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури збільшуються видатки на 71,6 тис. грн. на виконання заходів «Програми залучення інвестицій в економіку Хмельницької області на 2011-2020 роки», а саме: на розробку та виготовлення в друкованому вигляді інвестиційного паспорту області і на підготовку та виготовлення презентаційних матеріалів про Хмельницьку область.
На виконання Програми фінансової підтримки об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2018-2022 роки виділяється 205,7 тис. гривень.
Разом з цим, не дивлячись на обмеженість фінансового ресурсу, традиційно не залишаються осторонь проблеми територій. Так, було визначено суму 36,1 млн.грн. від очікуваного перевиконання доходів і які у вигляді субвенцій будуть спрямовані іншим місцевим бюджетам.
Також, зазначив доповідач, що враховуючи звернення голів райдержадміністрацій, сільських голів та пропозиції депутатів обласної ради, на будівництво (реконструкцію) мереж водопостачання та водовідведення проектом змін передбачено 28,9 млн. гривень. За словами директора Департаменту, це дозволить виконати роботи капітального характеру на мережах, в основному в сільських населених пунктах, загальною протяжністю 97 162 метрів погонних. Роботи охоплять 25 населених пунктів, де проживає близько 29 тис. осіб.
Крім цього, за рахунок залишку освітньої субвенції на забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти області спрямовуються кошти в сумі 3,4 млн. гривень.
На завершення Сергій Адамович відмітив, що даний проект рішення є результатом тісної співпраці Департаменту фінансів з головними розпорядниками коштів обласного бюджету, який вирішує цілу низку нагальних проблем мережі бюджетних установ.
Уже з 9 вересня розглядати дане питання будуть депутати обласної ради під час засідань постійних комісій обласної ради.