У рамках прес-туру «Кращі практики місцевого самоврядування», організованого Програмою Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» у співпраці з Інститутом громадянського суспільства, Хмельницькою обласною радою та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, майже чотири десятки представників регіональних засобів масової інформації та Ради Європи відвідали Дунаєвецьку міську та Гуменецьку сільську об’єднані територіальні громади. У прес-турі бере участь і голова обласної ради Михайло Загородний.
Міський голова Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади Веліна Заяць ознайомила журналістів з інфраструктурою населених пунктів.
Учасники прес-туру побували у селах Соснівка та Залісці, де мали змогу ознайомитися з будинком старостату, комунальними об’єктами соціальної сфери, які введено в дію протягом останнього року за кошти, які надійшли з державного бюджету на розвиток громад.
Учасники прес-туру відвідали місцеву загальноосвітню школу № 3, Центр надання адміністративних послуг, основними завданнями якого є організація надання адмінпослуг у найкоротший термін та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень.
За кошти державної субвенції відповідно до проектів «Створення матеріально-технічних умов для функціонування КП ДМР «Благоустрій Дунаєвеччини» та створення сортувального цеху твердих побутових відходів на території Дунаєвецької міської ОТГ придбано техніку та спецтехніку на загальну суму майже 9,5 млн. гривень. Завдяки закупленій техніці проводиться вчасне розчищення доріг, тротуарів, вивезення сміття та здійснюється постійний благоустрій території громади.
На території Гуменецької сільської об’єднаної територіальної громади сільський голова Інна Абдулкадирова ознайомила учасників прес-туру з роботою навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ступенів, гімназія», дошкільного навчального закладу «Дивограй», сільською радою, амбулаторією загальної практики сімейної медицини. Журналісти також відвідали стадіон та будинок культури. За словами очільниці громади, значну кількість робіт з облаштування території вдалося здійснити завдяки вагомим надходженням з держбюджету.
Голова обласної ради Михайло Загородний зазначив, що за два останніх роки Хмельниччина, створивши 26 об’єднаних територіальних громад, одержала суттєвий додатковий фінансовий ресурс на розвиток територій та їх покращення.
«Завдяки фінансовій децентралізації лише минулого року субвенція з державного бюджету на розвиток громад склала 213 млн грн і громади на місцях самостійно вирішували доцільність направлення коштів на розвиток інфраструктури. У результаті громади стають спроможними, розвивають свої території, створюють нові робочі місця. Саме від правильного визначення пріоритетів об’єднаними територіальними громадами залежить їх успіх у подальшому», – зазначив Михайло Загородний.
У підготовці матеріалу використано
окремі фото Сергія Дороговцева