Традиційно, у третю неділю червня, відзначається професійне свято тих людей, в чиїх руках здоров’я і життя громадян – День медичного працівника.
Сьогодні у закладах охорони здоров’я області працює понад 23 тисячі медиків.
Напередодні свята у приміщенні обласної філармонії відбулися урочистості, на які завітали заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, голова обласної державної адміністрації Сергій Гамалій, заступник міського голови Роман Примуш, Єпископ Хмельницький і Кам’янець- Подільський ПЦУ Владика Павло, директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Олександр Завроцький, помічник народного депутата України Сергія Лабазюка Валентина Ряба та медичні працівники з різних куточків області.
Від імені голови обласної ради Віолети Лабазюк та всього депутатського корпусу медиків привітала заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко.
«Ви обрали почесну, благородну, і разом з тим дуже відповідальну професію. Адже немає в світі нічого важливішого і дорожчого ніж здоров’я людини – сказала Тетяна Іванівна. – Особливої значимості професія медичного працівника набула в останні роки. До виконання своїх професійних обов’язків на Сході нашої держави додалося ще одне непросте випробування – боротьба з пандемією. І кожен з нас ще раз переконався, що професія медичного працівника справді героїчна. Ви, як і на полі бою, знову на передовій, ризикуючи своїм здоров’ям та життям заради інших».
На завершення вітального слова Тетяна Зеленко побажала медичним працівникам миру, витримки і наснаги в нелегкій, але святій справі – охороні здоров’я людей та запевнила, що органи влади підтримували й надалі надаватимуть фінансову допомогу галузі охорони здоров’я, створювати умови для належної роботи медичних закладів нашої області.
Грамотами та подяками обласної ради з нагоди Дня медичного працівника були нагороджені 28 медиків – людей, які обрали важливу професію, яка заслуговує на високі слова захоплення та пошани. Адже медичні працівники самовіддано виконують свій професійний обов’язок, проявляють високу майстерність, щиру підтримку та піклування про пацієнтів.
Варто зазначити, що з самого початку боротьби з коронавірусною інфекцією обласна рада не залишилась осторонь проблем з фінансуванням закладів охорони здоров’я краю.
Саме у той час, коли внаслідок реформи галузі змінювався механізм фінансування медичних закладів значна частина обласних медичних закладів, що надають третинний рівень медичної допомоги жителям області, потребувала суттєвого дофінансування до коштів Національної служби здоров’я України.
З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 за рішенням обласної ради від 24 березня 2020 року виділено та освоєно кошти обласного бюджету на закупівлю необхідних засобів у сумі 24,7 млн гривень.
У першому кварталі 2021 року на виконання заходів обласної програми «Централізоване забезпечення закладів охорони здоров’я медичним обладнанням, медикаментами та виробами медичного призначення на 2021-2023 роки» на боротьбу з коронавірусною хворобою спрямовано кошти у сумі 4,9 млн гривень.
За рішенням обласної ради у квітні цього року для 11 закладів охорони здоров’я області виділено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації для монтажу/встановлення кисневих станцій у сумі 770 тис. грн та для обласного госпіталю ветеранів війни – кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації для монтажу та встановлення кисневої станції у сумі 4,0 млн гривень.
Окрім того, за кошти державного бюджету закуплено 596 кисневих концентраторів на суму 22,1 млн грн для закладів охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу, за умови укладання ними договорів з НСЗУ.
Варто зазначити, що у 2020 році з метою поліпшення якості надання медичної допомоги у ЦПМСД закуплено необхідну апаратуру на загальну суму 21,3 млн гривень. Також закуплено 11 автомобілів (на суму 6,1 млн грн), ще 29 автомобілів Reno Duster для обслуговування лікарями сільського населення надійшло за рахунок державного бюджету.
Всього у закладах охорони здоров’я вторинного рівня за минулий рік поступило обладнання на суму 71,9 млн грн, з них у заклади міст Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Нетішин – на загальну суму 62,2 млн гривень. Проте і ці кошти не забезпечують повну відповідність табелю оснащення, особливо щодо апаратури для лабораторної, функціональної, ендоскопічної діагностики.
Наразі 14 закладів третинного рівня є обласними закладами з надання третинної (високоспеціалізованої) та частково вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги, решта мають специфічні функції і фінансуються за кошти медичної субвенції або обласного бюджету.
Водночас, визначено перспективність стратегічних для області об’єктів галузі. Так, в обласному серцево-судинному центрі проведена реконструкція приміщень загальною вартістю 98 млн грн, які введено в експлуатацію. Доцільне будівництво ще одного корпусу закладу: за наявною проектно-кошторисною документацією потреба в коштах становить 300 млн гривень.
Продовжується будівництво лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні, загальна кошторисна вартість якого становить 338 млн гривень. Станом на початок цього року освоєні кошти в сумі 121 млн гривень.