Сьогодні відбулася час онлайн відео-конференція «Планування, фінансування та інституційне забезпечення регіонального розвитку» з головами обласних рад, організованою Українською асоціацією районних та обласних рад у партнерстві з Мінрегіоном та Групою радників з підтримки впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою».
У відео-конференції взяв участь голова обласної ради Михайло Загородний.
Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, спілкуючись з головами обласних рад, зазначив, що при формуванні державної регіональної політики, обов’язково треба враховувати думку самих регіонів. Це стане запорукою успіху та позитивного соціально-економічного розвитку. У питанні формування регіональної політики, мають брати участь місцеві ради, а не лише центральні органи виконавчої влади. Кожен регіон – це свої особливості. Треба мати чітке розуміння як їх ефективно реалізовувати.
Крім того, Сергій Чернов акцентував увагу на необхідності аналізу кращих практик та дотримання наукового підходу у виробленні стратегічних документів регіонального розвитку. Водночас має робитись опора на уніфікований нормативно-правовий фундамент.
Група радників з підтримки впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою» проаналізувала позитивну та негативну практику реалізації проектів, які реалізуються за кошти Державного фонду регіонального розвитку. Експертами було наголошено на тому, що нерідко регіональний рівень влади не готовий вміло користуватися державним ресурсом, який їм переданий.
Значну увагу було приділено функціонуванню в областях агенцій регіонального розвитку. Наголошувалося, що регіони повинні реалізовувати проекти, які розвивають території, зокрема, її економіку, бізнес, соціальну інфраструктуру.
Обмінюючись думками з учасниками відео-конференції про процес становлення агенцій, голова обласної ради Михайло Загородний зауважив: «Питання діяльності агенцій регіонального розвитку досить актуальні. Для їх успішної роботи варто було б на державному рівні вирішити питання їх фінансування хоча би на перші роки. А вже потім практикувати співфінансування. Ефективність діяльності агенцій залежить від їх успішної підготовки та навчання. Аби мати позитивний результат – фахівців необхідно готувати».
Висловлено бачення, щоб такі зустрічі стали систематичними, а оприлюднені пропозиції переросли у якісні результати.