На Хмельниччині обговорили проблемні питання реформи охорони здоров’я

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) з’явилася в Україні майже шість років тому, коли в нашій державі стартувала реформа охорони здоров’я.

З початком роботи НСЗУ українці отримали Програму медичних гарантій, яка визначає перелік та обсяг медичних послуг та лікарських засобів, що надаються на безоплатній основі населенню за рахунок бюджетних коштів. Також розпочала діяти програма “Доступні ліки” та електронна система охорони здоровʼя.

Незважаючи на велику користь реформи охорони здоров’я, ще донині існує чимало локальних проблем щодо її впровадження.  Війна внесла свої корективи, з’явилась потреба у лікуванні та реабілітації поранених військовослужбовців, що потребує значних змін в тих послугах, які пропонує система охорони здоров’я.

Саме тому 24 листопада у місті Хмельницький НСЗУ організувала зустріч з головами територіальних громад нашої області з метою залучення їх до процесу реформування системи фінансування охорони здоров’я. У заході взяли участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, голова НСЗУ Наталія Гусак, директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кулик, керівництво обласної військової адміністрації, представники сфери охорони здоров’я, голови громад області.

Володимир Гончарук висловив подяку Міністерству охорони здоров’я України та Національній службі охорони здоров’я України за успішне впровадження реформи охорони здоров’я. Також подякував “USAID Україна” за організацію цієї зустрічі, що є прикладом успішного кейсу співпраці з органами місцевого самоврядування.

“Реформа галузі охорони здоров’я та впровадження  Програми медичних гарантій – це довгий та складний процес. Реформа – це завжди рух вперед і вихід із зони комфорту. Для того, щоби рухатись вперед і здобувати перемогу, завжди треба чимось жертвувати. Наша перемога в галузі охорони здоров’я – це доступність та якість надання медичних послуг для наших українських громадян. Реформа вже пройшла складний шлях. Сьогодні ми  перебуваємо у фінальній стадії, коли вже уточнюємо ті програми, які успішно функціонують в нашій державі”, – зазначив Володимир Володимирович.

Крім того, перший заступник голови обласної ради акцентував увагу на трьох проблемних питаннях, які наразі найбільше хвилюють обласні комунальні заклади охорони здоров’я: відстрочка щодо введення змін стосовно обов’язкової наявності в закладі лабораторії мікробіологічного профілю; збільшення фінансування на кожний випадок лікування військовослужбовцям; відстрочка  щодо забезпечення палат закладів охорони здоров’я області системами кондиціювання.

Загалом у ході зустрічі обговорено такі питання:

  • аналітичні звіти НСЗУ як інструмент у формуванні ефективних управлінських рішень для закладів охорони здоров’я у розрізі програми «Доступні ліки» та у питаннях надання реабілітації у сфері охорони здоров’я;
  • програма «Доступні ліки»: нові найменування в переліку; розширення сільських мереж аптек, законтрактованих за програмою «Доступні ліки»;
  • реабілітація у сфері охорони здоров’я; надання реабілітації за Програмою медичних гарантій.
  • За результатами зустрічі Національною службою охорони здоров’я буде прийнято  відповідні рішення.

попередня статтяКомпетентнісний вимір шкільної освіти в умовах Нової української школи
наступна статтяОбговорили нові концептуальні моделі системи фінансування догляду і виховання дітей