На Хмельниччині відбулася стратегічна сесія щодо розвитку громад та регіонів

Сьогодні у Кам’янці-Подільському відбулася стратегічна зустріч «Регіональне стратегічне планування як ефективний механізм відновлення, розвитку та координації» під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій Олексія Рябикіна. Основна тема заходу – регіональне стратегічне планування для областей України.

До обговорення долучилися народні депутати України, представники обласних рад, обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування Хмельницької, Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей, провідні експерти зі стратегічного планування, а також представники Міністерства розвитку громад та територій України.

Під час сесії учасники обговорили ключові проблеми щодо розвитку основних стратегічних цілей, з якими стикаються регіони, та визначили пріоритетні напрямки їх вирішення.

Заступники голів обласних військових адміністрацій презентували свої плани розвитку та стратегічного планування на 2025-2027 роки і визначені етапи реалізації ініціатив, спрямованих на відновлення життєздатності громад, забезпечення безпеки, модернізацію інфраструктури та інтеграцію у європейський економічний простір.

У стратегічній сесії взяла участь голова Хмельницької обласної ради, Віце-президент Української асоціації районних та обласних рад з питань соціального захисту населення і охорони здоров’я, і член Правління цієї асоціації Віолета Лабазюк. Вона поділилася своїм баченням і напрацюваннями щодо основних напрямків внесення змін до Стратегії регіонального розвитку Хмельницької області на 2021-2027 роки.

«Працюючи в робочій групі  з оновлення Стратегії розвитку області та Плану заходів з її реалізації, ми разом із колегами, насамперед, дотримувалися саме стратегічного підходу. Безумовно, основний документ регіону, за яким рухатиметься Хмельниччина, має бути адаптований до Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, – зазначила Віолета Олександрівна. – Окрім створення спільними зусиллями місцевої влади та бізнесу потужного інвестиційного та туристичного потенціалів, варто спрямувати зусилля для забезпечення регіону кадровим потенціалом відповідно до запиту економіки та підприємництва».  

Як наголосила голова обласної ради, основною проблемою сьогодні є дефіцит фахівців на ринку праці, тому ведеться значна робота щодо забезпечення підприємств та бізнес-структур області кадрами саме робітничих професій. Наразі фактично в усіх закладах професійно-технічної освіти напрацьована комунікація з працедавцями щодо реалізації практичних навичок для майбутнього працевлаштування випускників цих закладів на підприємствах. Окрім того, неодноразово на Хмельниччині проводилися ярмарки професій щодо популяризації робітничих професій на ринку праці.

«Бізнес готовий брати на навчання здобувачів профтехосвіти з подальшим працевлаштуванням випускників. Це дасть змогу  змінімізувати відтік студентів мобілізаційного віку в умовах воєнного стану за межі держави», – підкреслила Віолета Лабазюк.

Акцентувала голова обласної ради увагу й на залученні до розробки змін до Стратегії регіонального розвитку Хмельниччини партнерів Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України» Проєкт UCORD спільно з Агенцією регіонального розвитку Хмельницької області:  «Завдячуючи Проєкту UCORD ми отримали фінансову підтримку в частині консультацій та визначення правильних пріоритетів щодо потужного розвитку туристичного потенціалу нашого регіону, а також  забезпечення основними благами населення області, зокрема й внутрішньо-переміщених осіб, які з початку повномасштабного вторгнення отримали прихисток в нашій області. Окрім того, в рамках погодженого проєкту планується отримати фінансування на програму «Питна вода Хмельниччини» щодо забезпечення населення якісною питною водою, адже ця проблема ще існує».

Голова обласної ради наголосила на важливості ролі індустріальних парків, як дієвого інструменту стратегічного розвитку області. Важливою складовою перспективного розвитку територіальних громад, на переконання Віолети Лабазюк, є активна позиція та ініціативність міських, селищних та сільських голів. Саме вони мають закумулювати місцевість та бізнес, наповнити індустріальні парки кадровим потенціалом, а також забезпечити населення соціальним житлом.

У представлених Стратегіях регіонів значна увага була приділена модернізації соціальної інфраструктури, освіті, підтримці внутрішньо переміщених осіб, безбар’єрності та соціальній згуртованості.

Під час засідання було наголошено на важливості інтеграції регіональних планів у загальнодержавну стратегію розвитку, що дозволить створити синергію для відновлення країни.

Наступна стратегічна зустрічі заплановано провести у Харкові. У лютому відбудеться підсумковий захід, де підбиватимуть результати впровадження регіональних стратегій.

попередня статтяУряд визначив механізм реалізації Програми медичних гарантій у 2025 році