На Хмельниччині відбулись слухання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики

Сьогодні, 11 жовтня, у Будинку рад відбулися виїзні слухання на тему: «Стимулювання допоміжних галузей агросектору. Від добрив до альтернативних видів палива», які ініціював Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

У зібранні взяли участь заступники голови обласної ради Володимир Гончарук та Валентин Соколюк, депутати обласної ради  Сергій Іващук, Петро Лабазюк, Руслан Скримський, Олександр Співак, Михайло Пухкий, заступник Міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня, представники цього відомства, народні депутати – представники Аграрного комітету ВРУ, керівництво обласної військової адміністрації, очільники сільськогосподарських підприємств та аграрії регіону.

Голова Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду звернувся до присутніх та окреслив основні проблемні питання галузі.

Зі вступним словом до учасників заходу звернувся перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, який від імені голови обласної ради Віолети Лабазюк привітав учасників слухань та зазначив: «Потенціал переробки та відходів сільськогосподарської продукції в живий товар – це серйозний процес, тому подяка всім тим, хто робить вклад в це на території Хмельницької області».

Метою депутатських слухань стало обговорення шляхів стимулювання допоміжних галузей агросектору. Було порушено низку актуальних питань, які вимагають уваги з боку державних структур.

Засідання парламентського Комітету стало майданчиком для обговорення актуальних питань діяльності аграрного сектору Хмельниччини зокрема і всієї держави загалом. Пріоритет – почути безпосередньо аграріїв, з якою проблематикою вони стикаються у своїй роботі. Окремим аспектом засідання стало  напрацювання рекомендацій та пропозицій, які ляжуть в основу законодавчого акту з метою удосконалення роботи аграрних підприємств та, що не менш важливо, щодо стимулювання виробників сільськогосподарської продукції розвиватися,  підвищувати врожайність з мінімальною собівартістю продукції, залучати інвестиції для розширення потужностей тощо.

Під час першої панельної дискусії було висвітлено питання виробництва біогазу та біометану. Присутні заслухали виступи члена Комітету з питань аграрної та земельної політики Сергія Лабазюка, заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні та секретаря Комітету Івана Чайківського, які окреслили основні проблемні аспекти цього питання та зазначили, що сучасний аграрний сектор відіграє ключову роль у розвитку економіки України, створюючи продовольчу безпеку та експортний потенціал держави. Активну участь в обговоренні взяв депутат обласної ради Сергій Іващук.

 Як зазначив народний депутат України Сергій Лабазюк, Хмельницька область – один з перших регіонів, який розпочав виробництво біометану, що уже закачаний в газотранспорту мережу і наразі вивчається експортний механізм його доставки у Європу.  Саме тому, на думку членів аграрного Комітету ВРУ, досвід хмельницьких підприємств у цьому напрямку цінний для інших областей. На переконання нардепа Сергія Лабазюка, будівництво заводів з виробництва біометану надасть аграріям нові робочі місця та додаткові можливості з енергонезалежності у їхній безпосередній діяльності. Як було наголошено, від переробки агропродукції сільськогосподарські підприємства мають достатню кількість відходів для виробництва альтернативних джерел енергії (палива). Окрім того,  енергонезалежність і енергозбереження є однією з умов вступу України до Європейського Союзу.

Разом з тим, депутат обласної ради Сергій Іващук, порушив проблемні питання спорудження таких підприємств. Це, зокрема, тривала процедура оформлення необхідних дозвільних документів та довгий термін очікування потрібних погоджень.

Щодо виробництва біодизелю та інших видів палива, то учасники слухань зазначили, що це питання є теж досить актуальним. У Верховній Раді вже другий рік розглядається законопроєкт, який врегульовує виробництво і використання біокомпонентів на транспорті в Україні, що створює відповідний сегмент ринку за аналогією з ринками ЄС.

Як наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Віталій Головня, Кабінетом Міністрів України поставлено чітке завдання – підготувати агропромислову галузь, зокрема у напрямку виробництва альтернативних джерел енергії (палива), під вимоги та законодавство Євросоюзу. А це – гарантований та перспективний ринок збуту та додана вартість.

На завершення зібрання присутні заслухали виступи керівників сільськогосподарських  підприємств, аграріїв та членів Комітету та обговорили ситуацію агровиробників Хмельницької області.

Після теоретичного обговорення та обміну думками, учасники комітетських слухань більш детально ознайомилися, як на практиці здійснюється виробництво альтернативних джерел енергії (палива) на Хмельниччині. Вони відвідали завод з виробництва агрохімікатів «Байтон» та завод з виробництва біометану «Вітагро Енерджі».

Підтримка інновацій у виробництві добрив, використання альтернативних видів палива та вдосконалення логістичних систем мають стати пріоритетними напрямками для державної політики та інвестиційних стратегій. Це дозволить не лише підвищити ефективність аграрного виробництва, але й забезпечити стале економічне зростання та енергонезалежність України.

 

 

 

 

 

попередня статтяПодяка військовим Хмельницької ТРО
наступна статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!