Надання соціальних послуг має стати доступнішим для неурядових організацій

Сьогодні за участі голови обласної ради Віолети Лабазюк, керівника Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад В’ячеслава Негоди, представників бізнесових структур та громадських організацій у місті Хмельницький відбувся адвокаційний захід на тему «Соціальне замовлення  у сфері надання соціальних послуг:  партнерство громадянського суспільства  та влади».

Організували захід Агенція регіонального розвитку Хмельницької області та громадська організація «Територія Нових Змін».

Голова обласної ради Віолета Лабазюк у своєму виступі подякувала організаторам та учасникам за проведення заходу та наголосила на актуальності проєкту, адже важливо, аби держава більше довіряла тим організаціям громадського суспільства, які можуть надавати соціальні послуги у цей складний для країни час.

«Сфера соціального захисту завжди відігравала визначальну роль. Особливо важливого значення вона набула в умовах сучасної війни, оскільки значної уваги вимагають вразливі суспільні групи, – зазначила Віолета Лабазюк. – Сфера  соціальних послуг має бути якісною. Саме тому необхідно об’єднуватися та розвивати партнерство з усіма бізнесовими, громадськими та іншими неурядовими організаціями, які можуть долучитися до соціальних замовлень та підтримати наших ветеранів та ветеранок, їх родини».

Варто визнати, що система соціального замовлення ще недостатньо активно впроваджується в Україні, хоча за останні роки на державному рівні прийнято низку відповідних нормативних актів. Недержавні організації  продовжують бути залежними від зовнішнього фінансування.

Держава, попри позитивну динаміку розвитку громадянського суспільства, на даний час, не використовує у повній мірі цей ресурс. Неурядові організації, у свою чергу, часто демонструють низький рівень обізнаності щодо можливостей і процедур отримати фінансування від держави, що показує необхідність ініціативи співпраці з обох боків.

Тож, соціальне замовлення передбачає не просто виділення коштів неурядовим організаціям, а створення умов для ефективного задоволення потреб у соціальних послугах завдяки відкритому конкурсу проектів надавачів соціальних послуг, попередньому визначенні потреб у таких послугах та максимально ефективному використанню бюджетних ресурсів.

Голові обласної ради, як Віце-президенту Української асоціації районних та обласних рад з питань соціального захисту населення і охорони здоров’я  надзвичайно близька ця тема. Нею ініційовано низку соціальних проєктів, які реалізуються  обласною радою спільно з комунальними закладами освіти та охорони здоров’я. Це, зокрема, соціальний проєкт психологічної підтримки під назвою «Дитина. Допомога. Поруч», який передбачає організацію навчальних заходів для освітян, спрямованих на підготовку фахівців-психологів до роботи з дітьми, їх родинами та іншими учасниками освітнього процесу, соціальний проєкт «Разом. Допомога. Поруч» – навчання для соціальних працівників громад з домедичної медичної допомоги за участі студентів Хмельницького базового медичного коледжу та  «Людина. Допомога. Поруч» для психологів військових формувань за участі студентів спеціальності «Психологія» гуманітарно-педагогічної академії.

Під час заходу  йшла мова про залучення організацій громадянського суспільства до надання соціальних послуг та шляхи вдосконалення, обговорили надання соціальних послуг ветеранам та членам їх родин, також обговорили розвиток соціального замовлення в Україні, надання соціальних послуг жінкам, які потерпають від домашнього насильства, проаналізували успішні практики соціального замовлення в нашій державі.

Учасникам зібрання голова обласної ради побажала конструктивної та ефективної роботи та висловила сподівання, що захід стане платформою для відкритого діалогу між усіма зацікавленими сторонами, сприятиме порозумінню та співпраці, а головне – покращенню соціального захисту громадян.

попередня стаття14 червня – Всесвітній день донора крові
наступна статтяВічна пам’ять та слава Героям, які загинули за незалежність України!