26 лютого відбулося засідання комісії з розгляду питань щодо утримання об’єктів нерухомості комунальної форми власності, закріплених на праві оперативного управління за державними установами, закладами та діяльності бюджетних установ, закладів, громадських організацій і об’єднань, фінансування яких здійснювалося у 2023 році з обласного бюджету, однак не є комунальною власністю Хмельницької обласної ради.
Комісія у складі голови обласної ради Віолети Лабазюк та її заступників Володимира Гончарука, Валентина Соколюка та Тетяни Зеленко, представників виконавчого апарату обласної ради, департаментів і управлінь обласної військової адміністрації проаналізувала питання ефективного утримання та використання майнових комплексів обласної комунальної власності балансоутримувачами – державними установами.
Під час засідання були заслухані керівники державної установи «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», Департаменту з питань оборонної роботи та цивільного захисту ОВА, Державного архіву Хмельницької області, Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», Державного історико-культурного заповідника «Самчики», Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Подолянчик», Центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство», Хмельницького обласного центру соціальних служб, Державного закладу «Хмельницький обласний центр матері і дитини».
Очільники поінформували членів комісії про обсяги надходжень від здачі в оренду приміщень та надання платних послуг. Окрім того, прозвітували про використання зароблених коштів та їх спрямування на першочергові потреби – поточний ремонт нерухомого й рухомого майна та інше.
Водночас керівники установ озвучили й низку проблем щодо покращення матеріально-технічної бази майнових комплексів.
Заслуховуючи керівників історико-культурних заповідників, головним розпорядником яких є Департамент інформаційної діяльності, культури, національностей та релігії ОВА, увага була зосереджена на необхідності збереження історичної та культурної спадщини, відшуковування необхідного фінансового ресурсу на ліквідацію аварійності комплексів.
Ознайомившись з діяльністю установ, підпорядкованих обласній Службі у справах дітей і Департаменту соціального захисту населення ОВА, члени комісії промоніторили роботу Центрів, що надають соціальні послуги пільговим категоріям населення, в тому числі дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Також Центри займаються соціально-психологічною допомогою та реабілітацією жителів зазначеної вище категорії. Окрім того, надають методичну допомогу для спеціалістів соціальної сфери територіальних громад, а також ведуть інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням області.
Інформацію доповідачів члени комісії взяли до відома.