Сьогодні, 21 травня, відбулося засідання конкурсного комітету, на якому було названо ім’я цьогорічного лауреата обласної літературної премії імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку. Провів засідання голова конкурсного комітету Петро Маліш.
На завершальній стадії конкурсу на здобуття обласної літературної премії претендували дві поетичні збірки членів Національної спілки письменників України – «Сповідь» Миколи Руцького з Нетішина та «На глибині» Наталії Поліщук з Хмельницького.
Творчий доробок молодої поетеси отримав вищу оцінку членів конкурсного комітету. Вірші Наталії Поліщук, на думку Віталія Міхалевського, Олексія Тимощука, Катерини Чабан, Людмили Данилюк, Тетяни Зеленко та Петра Маліша, емоційно проникливі та глибокі за своїм змістом, вирізняються образністю та довершеністю форм.
Збірка поезій «На глибині» – четверта у творчому доробку Наталії Поліщук. Через образи води, моря, глибини авторка веде читача шляхом філософських роздумів про сенс життя, соціальні виклики, зболену дійсність. Пейзажна та інтимна лірика поетеси приваблює багатством настроїв та гармонією почуттів.
Щодо поезії Миколи Руцького, то члени конкурсного комітету, знаючи його як активного учасника національно-визвольного руху на Волині і Поділлі, дослідника історії УПА, були дещо розчаровані. Хоча є твори, які сприяють утвердженню історичної пам’яті українського народу, його національної гідності та свідомості, проте чимало поезій є споглядальними, присвятами, а частина віршів написані на початку його творчості й не є актуальними на сьогоднішній день.
Після обговорення шляхом голосування лауреатом обласної літературної премії імені Миколи Федунця у цьому році було визнано Наталію Поліщук за поетичну збірку «На глибині», яка побачила світ у друкарні «Рута» міста Кам’янець-Подільський.
Наталія Поліщук народилася в селі Чернелівка на Хмельниччині. Вищу освіту здобула в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Магістр філології та літературної творчості. Працювала кореспонденткою у київському видавництві «Магнат», викладачкою кафедри української філології Хмельницького національного університету. Майже 15 років присвятила журналістиці – працювала редакторкою радіомовлення Хмельницької регіональної дирекції Національної суспільної телерадіокомпанії України. Через війну змушена була виїхати разом із сім’єю в Іспанію, де є однією зі співзасновниць жіночого клубу підтримки «Сильна», а також співавторкою та ведучою радіопрограм про Україну іспанською мовою.
Вручення Диплома лауреата та грошової премії планується провести до дня пам’яті Миколи Федунця (20 червня), що й передбачено Положенням про премію.
ДОВІДКА.
Обласна літературна премія імені Миколи Федунця за кращу поетичну збірку була встановлена рішенням обласної ради від 30 квітня 2014 року.
Премія присуджується за кращу поетичну збірку, яка відзначається високим художнім рівнем, яскравими мовними засобами, новизною та вирізняється оригінальністю форм і мотивів.
Премія присуджується щорічно до Дня пам’яті Миколи Федунця – 20 червня у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за рахунок коштів, передбачених для цього в обласному бюджеті.
За весь час існування обласної премії імені Миколи Федунця її лауреатами стали:
2015 рік – Олександра ВАНЖУЛА за поетичну збірку «Осіннього листя жмуток;
2016 рік – Ніна ШМУРІКОВА за поетичну збірку «Я родом з листопаду»;
2017 рік – Микола КЛЕЦ за поетичну збірку «Logos -імператив небесний і земний»;
2018 рік – Анатолій НЕНЦІНСЬКИЙ за поетичну збірку «Побачення з собою»;
2019 рік – Неоніла ЯНІЦЬКА за поетичну збірку «Автограф вічної ріки»;
2020 рік – Віталій МІХАЛЕВСЬКИЙ за поетичну збірку «Цукерково-букетні вірші»;
2021 рік – Микола МАЧКІВСЬКИЙ за поетичну збірку «Пізня молодість» (посмертно);
2022 рік – Ростислав БАЛЕМА за поетичну збірку «Колискова для рим»;
2023 рік – Ольга ТКАЧ за поетичну збірку «У творця не бува дрібниць»;
2024 рік – Михайло ЦИМБАЛЮК за поетичну збірку «Калібри любови»;
2025 рік – Наталія ПОЛІЩУК за поетичну збірку «На глибині».

