Як правильно заповнювати електронні декларації сьогодні роз’яснювали депутатам обласної ради, керівникам комунальних підприємств ради, помічникам-консультантам та працівникам виконавчого апарату ради. Навчальний семінар з питання “Про дотримання вимог чинного законодавства щодо складання і подання е-декларацій” відбувся у сесійній залі Будинку рад.
Про дотримання Закону України «Про запобігання корупції» посадовими особами місцевого самоврядування, депутатами місцевих рад інформувала головний спеціаліст сектору з питань запобігання і виявлення корупції Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Юлія Жураковська.
Тож, відповідно до Закону, під другу хвилю е-декларування потраплять, особи, які вже заповнювали е-декларації за 2015 рік, тобто всі без винятку особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також прирівняні до них відповідно Закону України “Про запобігання корупції” посадові особи, юридичні особи публічного права.
Національне агентство з питань запобігання корупції на своєму сайті розмістило роз’яснення для суб’єктів декларування, які доступні за посиланням.
Подання електронних декларацій за 2017 рік для державних чиновників розпочалося з 1 січня 2018 року і триватиме до 1 квітня.
Декларації мають подати державні службовці – президент, керівництво АП, члени Кабміну, народні депутати і депутати місцевих рад, селищні і міські голови, державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Крім того, декларації мають подати військові посадові особи, судді всіх судів, члени ВККС і ВРП, керівники підрозділів НАБУ, Податкової, ДБУ, СБУ і прокуратури.
З цього року декларації також мають подати посадові особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або державної організації, що має на меті одержання прибутку;
Крім того, вперше декларації мають заповнити представники громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідної кваліфікації, інші особи, які входять до складу конкурсних комісій, утворених відповідно до Закону України “Про державну службу”, Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, Громадської ради доброчесності, утвореної відповідно до Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, громадських рад, рад громадського контролю, що утворені при державних органах та беруть участь у підготовці рішень з кадрових питань.
НАЗК також приводить рекомендації щодо роботи з реєстром, роз’яснення щодо заповнення форми е-декларації та відповіді на найчастіші запитання.
НАЗК також підготувало відео-курс з роз’ясненнями щодо заповнення е-декларацій.