Названо ім’я цьогорічного лауреата обласної премії імені Володимира Ґериновича

Щорічно до Дня краєзнавства, який відзначають в Україні 28 травня, обласна рада визначає лауреатів обласної премії імені Володимира Ґериновича – видатного українського вченого, педагога, науковця, краєзнавця Хмельниччини та громадського діяча. Звання лауреата отримує автор кращої роботи в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень, яка сприяє утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, відродженню національної культури, популяризації історичного краєзнавства та вирізняється новизною й оригінальністю.

Премія заснована обласною радою чотири роки тому і виплачується у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за рахунок коштів, передбачених для цього в обласному бюджеті.

Сьогодні, 9 травня, під керівництвом виконуючого обов’язки голови Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України Віктора Адамського відбулося засідання комітету з премії за кращу краєзнавчу роботу. Члени конкурсного комітету у складі заступника керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяни Зеленко, голови Хмельницької міської організації Національної спілки краєзнавців України Юрія Блажевича, директора Державного архіву Хмельницької області Катерини Бурдуваліс, вченого секретаря обласного краєзнавчого музею Сергія Єсюніна, директора Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олега Погорільця та представника обласної організації Національної спілки письменників України Петра Маліша детально проаналізували подані на здобуття премії роботи. Почергово члени комісії оцінили кожне з видань на відповідність вимогам Положення про обласну премію.

На здобуття обласної премії імені Володимира Ґериновича за кращу роботу в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень у цьому році претендували чотири роботи:

– монографія «Бібліотечна справа на Хмельниччині (1920 – 2023)» авторства доктора історичних наук, професора, члена НСКУ Віктора Прокопчука та кандидатки історичних наук, членкині НСКУ Олени Айвазян;
– монографія «Новокостянтинівщина над Бугом. Матеріали для вельми до всього беручких, особливо краєзнавства» членкині НСКУ Катерини Гурської;
– монографія «Андрій Димінський (1829 – 1905): етнограф, народознавець, фольклорист» члена НСКУ, доктора історичних наук, професора, голови міського Центру дослідження історії Поділля, Почесного краєзнавця України Анатолія Трембіцького;
– документально-художнє видання «Містечко над Божком» поетеси, дослідниці та краєзнавиці Людмили Шостацької.

Члени конкурсного комітету відзначили високий рівень поданих робіт, в яких опрацьовано та використано великий масив документальних матеріалів і архівних документів та зазначили, що кожне з видань заслуговує на відзначення обласною премією імені Володимира Ґериновича.

Разом з тим, найбільш схвальну оцінку від членів конкурсного комітету отримала монографія краєзнавиці Катерини Гурської про Новокостянтинівський край, який тривалий період часу був самостійною адміністративною одиницею з центром у містечку Новокостянтинів (нині село Летичівської селищної громади).

За результатами відкритого голосування цьогорічною лауреаткою обласної премії імені Володимира Ґериновича в галузі історико-культурних та краєзнавчих досліджень визнано Катерину Гурську за монографія «Новокостянтинівщина над Бугом. Матеріали для вельми до всього беручких, особливо краєзнавства». Роботу для участі в конкурсі було подано Летичівською територіальною організацією Національної спілки краєзнавців України.

Вітаємо нову лауреатку премії з перемогою і бажаємо подальших творчих успіхів у сфері краєзнавчих досліджень!

Диплом лауреата та премія будуть вручені переможниці конкурсу на урочистостях з нагоди Дня краєзнавства.

попередня статтяЗ нагоди відзначення Дня Європи в Україні
наступна статтяМісце, де народжується майбутнє України