НОВИЙ ПРОЕКТ

Агенція регіонального розвитку Хмельницької області спільно з Громадською організацією «Громадський рух «Нова Економічна Політика» для участі у Програмі USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підготували Проект регіонального розвитку «Стимулювання економічного зростання міських територій через розкриття потенціалу сфери виробництва одягу Хмельницької області».

Тривалість проекту – 12 місяців, загальний бюджет – 2,6 млн. грн.

Хмельницька область разом із Харківською та Львівською є лідерами легкої промисловості України. Індекси промислової продукції у галузі текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів показують стійку тенденцію до щорічного зростання. За різними оцінками, тільки у швейному виробництві Хмельниччини задіяно близько 40-70 тис. працівників, а це – 3-5,5% населення області.

За попередніми оцінками стану галузі, існують значні перспективи і можливості росту саме сфери виробництва одягу, яка об’єднує текстильну, трикотажну, швейну та деякі інші галузі.

Розвитку ринку сприяє зростання електронної комерції в ЄС. Український легпром займає друге місце по потенціалу виробництва для європейського ринку одягу і поступово нарощує свою потужність, і цьому є декілька причин. Безпосередня близькість до Європи, укладена угода про Поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС і схвалена ініціатива «ПанЄвро-Мед Зона» дають явну перевагу перед виробниками в Центральній Азії та на Далекому Сході.

Не менш перспективним є і внутрішній ринок, адже Україна займає 2-ге місце у світі по прогнозованим темпам росту внутрішнього ринку одягу на 2019-2022 роки. Об’єм споживання товарів легкої промисловості України у 2018 році становив 170 млрд. грн і перебував на другому місці. Але при цьому на долю вітчизняних виробників припадає лише 11% товарів.

«Не зважаючи на усі наявні умови, розвиток легкої промисловості гальмує відсутність кваліфікованого персоналу, низька якість продукції, робота в «тіні» – 60-80% швейників працюють без офіційної реєстрації свого бізнесу. Для виробників одягу проблемним є пошук постачальників тканин та клієнтів. На даний момент гравцям цієї галузі бракує єдиного центру, який би якісно аналізував стан ринку і пропонував конкретні кроки для розвитку. Агенція регіонального розвитку Хмельницької області спільно з Громадською організацією «Громадський рух «Нова Економічна Політика» бере на себе повноваження по безпосередній  реалізації проекту. Належний маркетинг, інновації та вдосконалення технологій дозволять зміцнити становище виробничих об’єктів регіону, – повідомив директор Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Роман Примуш. – У цьому процесі важливо забезпечити системний підхід та координацію представників всіх суб‘єктів регіонального розвитку. Залучення незалежних експертів сприятиме прийняттю ефективних рішень. Одночасно ми допомагатимемо діючим виробникам – забезпечимо супровід у пошуку замовлень/постачальників та комунікацію з потенційними закордонними партнерами, це дозволить отримати перші швидкі результати. Розуміємо, що при такому високому рівні тінізації, далеко не усі гравці ринку готові до змін та втілення напрацьованої стратегії. Від реалізації проекту очікуємо забезпечення потреб внутрішнього ринку у продукції власного виробництва, зростання підприємств та обсягів виробництва, поліпшення середовища для бізнесу та інвестиційного клімату, розвитку малого інноваційного підприємництва, створення умов для поступової добровільної легалізації швейних підприємств, створення нових та якісних робочих місць, системний і прогнозований розвиток регіону на основі використання підходів SMART- спеціалізації».

попередня статтяМихайло Загородний провів прийом громадян з особистих питань
наступна статтяТриває робота депутатів у постійних комісіях