Обговорили особливості реалізації митної політики

Сьогодні на базі Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова у змішаному форматі відбувся Міжнародний науково-практичний круглий стіл «Державна митна політика України: відповідь на глобальні виклики та перспективи міжнародного співробітництва».

Мета заходу – вивчення особливостей реалізації митної політики України та формування орієнтирів її вдосконалення з урахуванням прагнень євроінтеграції та специфіки післявоєнної відбудови України. До участі у Міжнародному науково-практичному круглому столі долучилися близько сотні наукових та науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти та наукових установ, здобувачів вищої освіти та наукового ступеня, представників органів публічної влади, прокуратури, національної поліції, митної та міграційної служби, Служби безпеки, членів громадських організацій.

У науковому зібранні взяв участь заступник голови обласної ради Валентин Соколюк, який привітав від імені депутатів обласної ради організаторів та учасників заходу.

«Тема сьогоднішнього засідання науково-практичного круглого столу дійсно має важливе значення не лише для митної сфери, Хмельниччини, а й для держави загалом, Адже відомо, що митниця – це не просто адміністративний орган, який здійснює контроль за легальністю товарного обігу із закордоном, а, власне, ворота нашої країни, надійний форпост вітчизняної економіки, який бореться з контрабандою, визначає та збирає мито. А після повномасштабного вторгнення завдання та функції митної служби набули стратегічного та оборонного характеру. Державна митна служба зіткнулася з багатьма глобальними викликами, для яких важко знайти прецеденти в світовій історії, – зазначив Валентин Іванович. –  Це було пов’язано як з військовою агресією та окупацією українських територій, так і з величезною за своїми масштабами міграцією населення України. Ситуація потребувала прийняття дієвих та оперативних рішень. Насамперед було спрощено процедуру ввезення гуманітарної допомоги до України та надано можливість її декларування в електронній формі. Атаки на енергосистеми викликали енергетичну кризу – довелося звільнити від сплати ПДВ та ввізного мита енергогенеруючі товари та комплектуючі до них. Із-за блокади портів нависла загроза продовольчої та паливної криз для всього світу».

Разом з тим, посадовець наголосив, незважаючи на всі труднощі сьогодення, українська митна служба завжди дотримується міжнародних норм і стандартів, набуває сьогодні унікального досвіду та кардинального реформування з метою бути рівноправним партнером митного простору Європейського Союзу. До вітчизняного законодавства імплементуються положення Митного кодексу ЄС.

Тому проведення науково-практичного круглого столу щодо державної митної політики України посадовець назвав актуальним та корисним заходом з метою аналізу особливостей реалізації митної політики України та формування орієнтирів її вдосконалення, побажав учасникам заходу цікавих дискусій, плідної та конструктивної роботи.

Основні тематичні напрямки круглого столу:

  1. Ключові виклики та загрози митній політиці в умовах глобалізаційних процесів.
  2. Специфіка митного оподаткування операцій зовнішньо-економічної діяльності в Україні в особливий період.
  3. Контроль та аудит як інструменти превенції митної політики держави.
  4. Цифрова трансформація в контексті удосконалення процедур митного оформлення.
  5. Роль митної сфери у забезпеченні національної безпеки України.
  6. Спрощення митних процедур та розвиток партнерства «митниця – бізнес» за концепцією авторизованого економічного оператора.

Актуальність проведення цього круглого столу полягає і в контексті того, що наступного навчального року в Хмельницькому університеті управління та права імені Леоніда Юзькова розпочинається підготовка спеціалістів за напрямком «Митна, податкова справа».

За результатами засідання будуть сформовані відповідні пропозиції щодо розвитку митної служби відповідно до європейських стандартів.

 

попередня статтяДля фінансово-кредитної підтримки виробництва здорового харчування надано майже 250 тисяч гривень
наступна статтяСьогодні – Всесвітній день біженців