Обговорили потреби підготовки спеціалістів з кібербезпеки для потреб ринку праці в області

Голова обласної ради Віолета Лабазюк взяла участь у засіданні Регіонального кластеру з кіберзбезпеки. Захід, організований кафедрою кібербезпеки та комп’ютерних систем і мереж спільно з відділом міжнародних зв’язків Хмельницького національного університету, відбувся в онлайн режимі.

У засіданні Регіонального кластеру взяли участь керівництво області, представники Хмельницького національного університету, Національного координаційного центру з кібербезпеки Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства енергетики України, проєкту з кібербезпеки Представництва Фонду цивільних досліджень та розвитку США.

Тема засідання – «Кібербезпека. Захист критичної інфраструктури. Підготовка спеціалістів та потреби ринку в Хмельницькій області».

Під час вітального слова голова обласної ради Віолета Лабазюк висловила сподівання, що даний захід дасть можливість кожному його учаснику не лише розширити свій кругозір щодо кібербезпеки, але й усвідомити важливість, необхідність та актуальність цієї безпекової системи. Адже захист об’єктів критичної інфраструктури є вкрай важливим для забезпечення життєдіяльності не лише держави загалом, а й кожного громадянина.

«Проведення регіонального кластеру з кібербезпеки є актуальним та корисним для подальшого розвитку економіки нашої області та бізнесових структур. Саме під час таких практичних заходів можна напрацювати шляхи надійного забезпечення безпеки  об’єктів – починаючи від атомної енергетики і закінчуючи маленькими фінансовими компаніями, які можуть бути віднесені до об’єктів критичної інфраструктури», – зазначила Віолета Лабазюк.

Водночас голова ради зауважила, що сьогодні все більше зростає роль інформаційної безпеки, і, на жаль, наша країна займає найнижчі місця у загальних рейтингах кібербезпеки. Про цю проблему говорять й експерти, які зазначають, що неефективна система кібербезпеки у нашій країні вже призвела до чималих втрат. І хоч наразі в нашій державі існує нормативна база щодо кібербезпеки, проте її реалізація демонструє недостатню ефективність, не досягнуто оптимальності побудови цієї системи і є вкрай важливим перегляд існуючих підходів до організації системи кібербезпеки.

«Користуючись нагодою хочу подякувати організаторам цього регіонального кластеру, зокрема й фахівцям Хмельницького національного університету за проведення даного заходу, результати якого мають бути спрямовані на модернізацію поточної системи, оцінку ризиків, побудову моделей, аналіз поточної ситуації та пропозиції щодо вирішення цієї проблеми»,сказала на завершення Віолета Лабазюк.

Під час засідання його учасники ознайомилися з презентацією концепції з кібербезпеки для енергетичного ринку, презентацією кафедри кібербезпеки та комп’ютерних систем і мереж ХНУ (КБКСМ), проаналізували потреби підготовки спеціалістів з кібербезпеки для галузевих секторів, обговорили міжнародну співпрацю КБКСМ з представництвом Фонду цивільних досліджень та розвитку США, участь КБКСМ в проєктах USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».

 

 

попередня статтяУ Національній академії Держприкордонслужби України триває  вступна кампанія 2021
наступна статтяХмельницька обласна рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади директора Плужненської гімназії Хмельницької обласної ради