Сьогодні, 17 травня, на Хмельниччині відбулися Загальні Збори Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад».
Мета заходу – суттєво посилити співпрацю державної влади, місцевого самоврядування, експертної спільноти та міжнародних партнерів з Всеукраїнською асоціацією громад, і вже найближчим часом вийти на ухвалення найважливіших і водночас найкращих консенсусних рішень задля продовження і поглиблення децентралізаційної реформи, посилення системи місцевого самоврядування, забезпечення стійкості і розвитку українських громад, ефективної та якнайскорішої євроінтеграції України.
Участь у заході в режимі офлайн і онлайн взяли заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, керівництво обласної військової адміністрації, представники Офісу Президента, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народні депутати України, голови територіальних громад, представники центральних органів влади, міжнародних та зарубіжних організацій, програм МТД, партнери Асоціації та експерти.
У своєму вітальному слова Тетяна Зеленко від імені голови обласної ради Віолети Лабазюк та всього депутатського корпусу привітала учасників зібрання, висловивши слова вдячності керівництву Всеукраїнської асоціації громад за можливість взяти участь у Загальних Зборах, які приймає Хмельниччина.
«У цей надзвичайно складний час випробувань перед Україною постає чимало серйозних викликів. Буде їх ще багато й після нашої української Перемоги. Саме тому варто усвідомлювати, що успішність відновлення України залежить від того, наскільки ефективною та скоординованою буде робота всіх зацікавлених сторін – центральної влади, місцевого самоврядування, бізнесу, громадськості та міжнародних партнерів. Використання потенціалу асоціацій органів місцевого самоврядування є однією із базових умов в цьому контексті, – зазначила Тетяна Іванівна. -Приємно зазначити, що Всеукраїнська асоціація громад наразі знаходиться на етапі активної інституційної розбудови, розширює своє представництво в регіонах та новоутворених районах, тісно комунікує з громадами, конструктивно взаємодіє з державною владою на всіх рівнях».
Війна росії проти України змінила наше життя, наші плани і вимагає від кожного з нас максимальної віддачі, ефективної та дієвої реалізації завдань, які працюють на розбудову нашої країни. Територіальні громади Хмельниччини, як і всієї країни, працюють у складних умовах. Доводиться брати на себе функції, які раніше не були властиві органам місцевого самоврядування.
Місцеве самоврядування області, яке складають сьогодні 60 сільських, селищних та міських рад, три районних та обласна ради і до складу яких входить 1451 населений пункт області, має славну історію, яка щороку збагачується новими спільними здобутками, корисними справами та яскравими особистостями.
«Високу відповідальність за реальні справи з розвитку наших міст і сіл, покращення їх благоустрою, добробут та соціальний захист мешканців територіальних громад покладено саме на органи місцевого самоврядування. І не випадково саме сільські, селищні, міські ради у цей складний для нашої країни час беруть на себе додаткову відповідальність за підтримку наших мужніх захисників на Сході країни, усіляко сприяють волонтерському руху та все частіше самі стають учасниками цієї патріотичної місії, ризикуючи найдорожчим – своїм життям заради єдності нашої країни», – сказала Тетяна Іванівна.
Хмельниччина за час війни стала потужним логістичним та гуманітарним тилом. В області були створені всі умови для продовження роботи релокованих із зони бойових дій і сусідніх із нею територій підприємств та установ. Триває підтримка найуразливіших верств, забезпечується захист здоров’я громадян, доступ до якісної освіти, розвиток культури, туризму та спорту.
Навіть в таких складних умовах органи місцевого самоврядування проводять свою роботу послідовно і конструктивно, виходячи із інтересів територіальних громад області та визначених пріоритетів.
«Сьогодні ми закладаємо основи для майбутнього. Маємо разом, спільно з нашими міжнародними партнерами, визначити дієвість регіонального розвитку в поточному ландшафті державної регіональної політики. Такій меті має сприяти і сьогоднішній форум, – зазначила посадовець. – Від співпраці державної влади, місцевого самоврядування, міжнародних партнерів залежить якісь життя людей у громадах, можливості розвитку українських територій та ефективність євроінтеграції. Безумовно, є ще дуже багато проблем, які вимагають свого вирішення, але я переконана, що потужний потенціал депутатів рад усіх рівнів при співпраці з сільськими, селищними, міськими головами, органами виконавчої влади, наше спільне бажання працювати для людей, дозволить розв’язати найскладніші питання, які ставить життя».
Тетяна Зеленко побажала учасникам Загальних Зборів, усім, хто працює на благо територіальних громад та відстоює їхні інтереси, оптимізму, реалізації креативних задумів, енергії й наснаги у вирішенні непростих проблем сьогодення задля Перемоги та щасливого майбутнього України, її територіальних громад.
У межах заходу пройшла пленарна дискусія за участі народних депутатів, урядовців, експертів та лідерів місцевого самоврядування, яка буде сфокусована на обговоренні законодавчого порядку денного Всеукраїнської асоціації громад: ключові напрями, перелік найважливіших нормативних актів та конкретні законопроєктні ініціативи для громад.










