Переможці конкурсу Мінрегіону «Кращі практики місцевого самоврядування» 2017 року беруть участь у 4-му Європейському конгресі місцевого самоврядування, що проходить 26-27 квітня 2018 року в м. Краків, який вкотре зібрав лідерів місцевого самоврядування для обміну досвідом та налагодження подальшої співпраці між країнами Центральної Європи.
Єврорегіони як спосіб поліпшення міжрегіонального співробітництва; автентичність Карпат і роль органів місцевого самоврядування в збереженні та промоції культурної спадщини; місцеве самоврядування в якості інвестора; державно-приватне партнерство; як місцеві органи влади можуть підтримати малий та середній бізнес; майбутні мегаполіси – як створити розумні агломерації; оновлення деградованих територій; енергетична незалежність; громадянське суспільство як основа регіонального розвитку – це далеко не повний перелік тематичних блоків і панельних дискусій Конгресу. Як вирішує такі питання європейська спільнота, українські лідери місцевого самоврядування мають змогу почути з перших вуст. До того ж вони й самі мають чим поділитися.
Кращі зразки відкритості, прозорості, підзвітності та громадської участі, створені на основі сучасних технологій, демонструють Дрогобицька та Івано- Франківська міські ради.
Приклади партисипативного бюджетування, тобто участі мешканців міста в процесі управління міськими коштами, представляють м. Черкаси, Баранівська міська ОТГ Житомирської обл., Слобожанська ОТГ Дніпропетровської області.
Зразком успішного діалогу влади і громади є Дунаєвецька міська ОТГ Хмельницької обл., Куликівська районна рада Чернігівської області.
Про місце і роль молоді в царині місцевого самоврядування можна дізнатися з досвіду Харківської обласної ради (конкурс для дітей та молоді «Місцеве самоврядування – це ми!») та Драбівецької сільської ради Черкаської області.
Мереф’янська міська об’єднана територіальна громада Харківської області є прикладом залучення до життя громади людей старшого покоління.
Якість надання адміністративних та соціальних послуг на першому місці в м. Кам’янську, Олександропільській сільській раді, Решетилівській районній раді Дніпропетровської області, в селищі Немішаєве на Київщині, у м. Вознесенськ на Миколаївщині, в місті Суми, у Кіптівській ОТГ, що на Чернігівщині.
Кращі зразки створення сучасного освітнього простору та управлінської діяльності в цій сфері демонструють у Слобожанській ОТГ та в Петриківському районі Дніпропетровської обл., на території Смолигівської сільської ради, що на Волині, у м. Горішні Плавні Полтавської області, в Дунаєвецькій міській ОТГ Хмельницької обл. та Новоукраїнській ОТГ Кіровоградської області.
Практики подолання екологічних проблем, гармонізації відносин людини і природи впроваджено місцевою владою і жителями с. Черепин Черкаської області та смт Доброслав Одеської області.
Досвідом про те, як зробити життя людей безпечним, діляться Черкаська селищна рада Слов’янського району Донецької області та Солонянський район Полтавщини.
Прикладом раціонального планування та реалізації стратегічних завдань є Тростянецька міська рада Сумської області.
Дієвим інструментом підтримки розвитку територій залишаються конкурси проектів розвитку територіальних громад, які проводяться обласними радами. Тут на увагу заслуговує досвід Полтавської обласної ради.
Наступним етапом роботи з переможцями будуть кущові семінари з обміну досвідом на базі практик-переможців.
Візит делегації організовано за підтримки партнера Мінрегіону Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».
Нагадаємо, конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» 2018 року стартуватиме у травні.