Сьогодні на зустріч у Хмельницькому обласному літературному музеї зібралися письменники, просвітяни, громадські діячі, друзі, а також представники обласної та міської влади з нагоди приємної події – відзначення 65-ї річниці від дня народження голови обласної організації Національної спілки письменників України, письменника-документаліста, журналіста, лауреата обласної премії імені Дмитра Прилюка Петра Івановича Маліша.
Від імені голови обласної ради Михайла Загородного та депутатів облради Петра Маліша привітала заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Тетяна Зеленко, яка побажала ювіляру міцного здоров’я, подальшого творчого неспокою та письменницької і журналістської праці, яка завжди буде актуальною, вагомою і потрібною сучасникам. За активну громадську позицію, просвітницьку виховну роботу серед молоді Хмельниччини, вагомий особистий внесок у відродження історичної спадщини і традицій українського народу Тетяна Іванівна вручила Петру Івановичу Подяку обласної ради та цінний подарунок.
Директор обласного літературного музею Василь Горбатюк зазначив, що Петро Маліш до поважного ювілею пройшов непростий шлях, який сповнений праці над собою як особистістю та над словом, завдяки чому має заслужену повагу від письменницької, журналістської спільноти та громадськості.
Окремої уваги заслуговує творчий дослідницький доробок Петра Маліша про тематику сталінських репресій «Розгул червоного диявола», «Розгул диявола триває» та «Сталіноїди», за який він заслужено став лауреатом заснованої обласною радою премії імені Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики. У згаданих трьох історико-публіцистичних книгах розкрито тему Великого терору на Хмельниччині, людиноненависницьку суть сталінізму та комуністичної системи. Видання отримало схвальні відгуки у місцевій та всеукраїнській пресі, замовлялися українцями з інших країн світу.
Відомого в області письменника та журналіста Петра Маліша також вітали керуюча справами виконавчого комітету Хмельницької міської ради Юлія Сабій, депутат обласної ради, начальник управління культури міської ради Артем Ромасюков, голова Хмельницького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Віталій Міхалевський, директори обласної наукової універсальної бібліотеки Катерина Чабан, обласної бібліотеки для юнацтва Тамара Таньчук та обласної дитячого бібліотеки для дітей ім.Т.Г.Шевченка Валентина Черноус та багато інших.
Довідка.
Маліш Петро Іванович народився 27 січня 1953 року у с. Меденичі Дрогобицького району Львівської області. Прозаїк, публіцист. Член Національної спілки письменників України з 2014 року. Лауреат премій: «За подвижництво у державотворенні» ім. Якова Гальчевського (2004), міської літературної ім. Богдана Хмельницького (2007), регіональної «Скарби землі Болохівської» (2010), Хмельницької міської премії ім. Миколи Орловського (2011), обласної премії ім. Дмитра Прилюка за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики (2015). Нагороджений медаллю «Будівничий України» (2001) Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, Золотою медаллю української журналістики (2014). Освіта – вища. Закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка, факультет журналістики (1979). Творчий шлях розпочав у хмельницькій обласній молодіжній газеті «Корчагінець», працюючи кореспондентом, завідувачем відділу, відповідальним секретарем. Із 1983 до 1990 рр. – редактор часопису. В наступні два роки – заступник редактора новоствореної міської газети «Вільне слово», впродовж 1993-1998 рр. – редактор обласних педагогічних видань: газети «Майбуття» та журналу «Педагогічний вісник». Опісля – власкор всеукраїнського видання «Високий Замок» у Хмельницькій області, заступник редактора обласної газети «Подільський кур’єр», завідувач відділу моралі та права у часописі «Подільські вісті». Першу новелу опубліковано у газеті «Корчагінець», № 34, 1980 року.
Творчий доробок умовно можна поділити на три блоки.
Перший – казки та оповідання для дітей, блок другий – проза, третій блок – документально-публіцистичні твори.