Сьогодні голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у розширеному засіданні колегії Головного управління Національної поліції в області.
Члени колегії проаналізували питання «Про підсумки службової діяльності підрозділів ГУНП в області за 9 місяців 2019 року».
Під час засідання колегії начальник ГУНП в області Анатолій Щадило зазначив, що за 9 місяців до поліції Хмельниччини звернулося понад 138 тисяч громадян. В середньому на лінію 102 щоденно надходить близько 800 телефонних дзвінків. Порівняно з аналогічним періодом минулого року ця цифра зросла, що, зокрема, свідчить і про те, що громадяни все більше довіряють поліції, тому частіше звертаються за допомогою навіть з тих питань, які не лежать в площині нашої безпосередньої компетенції.
Під час розгляду питання голова обласної ради зазначив, що обласна рада у межах компетенції бере активну участь в забезпеченні ефективної реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень шляхом розроблення та здійснення комплексу заходів, спрямованих на усунення причин та умов вчинення протиправних діянь, а також налагодження дієвої співпраці правоохоронних органів, центральних і місцевих органів виконавчої влади у зазначеній сфері, забезпечення охорони громадського порядку та захист населення від протиправних проявів, сприяння стабільному соціально-економічному розвитку області, покращанню інвестиційного клімату. Про це, за словами посадовця, свідчать прийняті радою програми та їх фінансування за рахунок коштів обласного бюджету.
Так, з метою підвищення ефективності здійснення узгоджених заходів щодо профілактики правопорушень, боротьби зі злочинністю та усунення причин, що зумовлюють учинення протиправних дій, при активній підтримці зі сторони органів місцевого самоврядування та громадськості рішенням обласної ради від 20 серпня 2015 року прийнято Комплексну програму профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Хмельницької області на 2016-2020 роки (21 квітня 2016 року рішенням ради № 28-5/2016 програму викладено в новій редакції). За три роки з обласного бюджету на виконання заходів програми виділено 4263,04 тис. гривень.
Окрім того, обласною радою задля зниження рівня правопорушень та конфліктів, які вчиняються дітьми та молоддю, 21 квітня 2016 року рішенням ради затверджено комплексну програму використання трирівневої моделі у профілактиці правопорушень серед неповнолітнього населення на території Хмельницької області на 2016-2020 роки.
Також, з метою підвищення ефективності діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку Хмельницької області, покращення координації та повсякденної (оперативної) діяльності цих формувань з боку органів державної влади і місцевого самоврядування та органів Національної поліції рішенням обласної ради від 20 серпня 2015 року прийнято Програму покращення координації та повсякденної (оперативної) діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку на території Хмельницької області на 2016 – 2020 роки (21 квітня 2016 року рішенням ради програму викладено в новій редакції).
У підготовці інформації використані фотоматеріали
Сектору комунікації поліції в Хмельницькій області