Послуги внутрішньо переміщеним громадянам від служби зайнятості

Майже  1,2 тис. переселенців отримали послуги від Хмельницької обласної служби зайнятості від початку року. Вони знайшли не лише роботу, а й здобули нову професію, відкрили власну справу.

Які ж послуги пропонує Служба зайнятості переселенцям?

  1. Пошук роботи. Фахівці служби зайнятості індивідуально підберуть вакансії для кожної людини з урахуванням отриманої освіти, професійного досвіду та побажань до майбутнього робочого місця. Все, що необхідно зробити – це звернутися до найближчого центру зайнятості або зареєструватися як безробітний через Портал Дія, або сайт ДСЗ.
  2. Професійне навчання. Пропонується підвищення кваліфікації або здобуття нової професії, яка користується попитом на ринку праці. В центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості можна безоплатно навчатися за 97 робітничими професіями та близько 400 освітніми програмами. А переселенці без статусу безробітного, які вже мають професійно-технічну чи вищу освіту, можуть отримати ваучер на навчання на 30 тис. гривень.
  3. Гранти на започаткування або розвиток вже діючого бізнесу – це можливість втілити мрію та відкрити власну справу, чи розширити бізнес, який уже працює. Завдяки гранту можна отримати до 250 000 гривень. А якщо ви зі статусом учасника бойових дій або один з подружжя можете претендувати на грант від 250 тис. до 1 млн гривень. Заявки на участь у грантових програмах подаються через Дію разом із бізнес-планом.
  4. Компенсації роботодавцям за працевлаштування переселенців. Служба зайнятості також надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають внутрішньо переміщених громадян. Компенсація надається у розмірі щомісячної мінімальної заробітної плати (8000 гривень).

З початку року за сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості працевлаштовано 87 внутрішніх переселенців за професіями менеджер управитель, вихователь, інспектор, бухгалтер, фельдшер, касир, пекар, бариста та ін. Станом на 12 лютого зі статусом безробітного перебуває 732 внутрішньо-переміщених громадян.

 

Відділ комунікацій Хмельницького обласного центру зайнятості, пров. Шевченка, 10,  м.Хмельницький, Україна, 29000, 0800 600 518,  khm-ocz@kmocz.gov.ua.

попередня статтяЯк документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності
наступна стаття21 лютого – П’ятниця із Cities4Cities: Як комунікувати з мешканцями про євроінтеграцію?