
Сьогодні, 8 квітня, відбулося засідання комісії з розгляду діяльності закладів фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти області, що фінансуються з обласного бюджету.

Члени комісії проаналізували діяльність трьох вищих професійних училищ, трьох центрів професійної освіти, шістьох професійних ліцеїв аграрно-промислового профілю, чотирьох професійних ліцеїв, двох закладів фахової передвищої освіти, а також одного професійного коледжу в контексті майбутньої їх передачі до комунальної власності обласної ради. Адже, як відомо, триває передача цілісних майнових комплексів державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти у спільну власність територіальних громад області.
Члени комісії у складі голови обласної ради Віолети Лабазюк, її заступників Володимира Гончарука, Валентина Соколюка, Тетяни Зеленко, представників обласної військової адміністрації, депутатів обласної ради, представників управління з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату обласної ради, Департаментів фінансів та освіти і науки ОДА заслухали керівників дев’яти державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти – державних навчальних закладів «Деражнянський центр професійної освіти», «Теофіпольський професійний аграрно-промисловий ліцей» та «Полонський агропромисловий центр професійної освіти», державного професійно-технічного навчального закладу «Славутський професійний ліцей», Нетішинського та Шепетівського професійних ліцеїв, Плужненського професійного аграрного ліцею, Грицівського вищого професійного училища № 38 та Грицівського вищого художнього професійного училища № 19.
Про видатки обласного бюджету на підготовку кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти в частині оплати послуг з підготовки кадрів та фахівців на умовах регіонального замовлення поінформував членів комісії директор Департаменту освіти та науки обласної державної адміністрації Олександр Пунда. Так, на цю мету у 17 закладах професійної (професійно-технічної) освіти та фахівців у двох закладах фахової передвищої освіти у 2024 році спрямовано 458,1 млн. грн бюджетних коштів, освітня субвенція склала 50,2 млн. гривень. Фінансовий ресурс був направлений на виплату заробітної плати інженерно-педагогічним працівникам, спеціалістам і робітникам закладів, забезпечення харчуванням учнів та студентів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, виплату стипендій учням та студентам, здійснення капітальних видатків.
Члени комісії проаналізували діяльність закладів профтехосвіти, звертаючи увагу на раціональне використання закладами бюджетних асигнувань, ефективне утримання і використання майна та об’єктів нерухомості, залучення позабюджетних коштів та їх використання для нагальних потреб. Враховуючи реалії сьогодення, першочергово акцентувалося на необхідності організації безпечного освітнього простору для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та функціонуванні належним чином облаштованих укриттів.
У полі зору членів балансової комісії – покращення матеріально-технічної бази закладів, реальний стан з підготовки кваліфікованих фахівців згідно з регіональним замовленням та їх працевлаштування відповідно до потреб ринку праці, механізми популяризації робітничих спеціальностей серед молоді, співпраця з місцевими підприємствами і підприємцями для проходження виробничої діяльності учнів та подальше працевлаштування випускників, необхідність визначення найбільш затребуваних спеціальностей, оптимізація мережі з метою уникнення дублювання професій серед закладів, які територіально знаходяться близько один до одного.

Водночас члени комісії заслухали керівників щодо перспектив розвитку закладів та удосконалення їх подальшої роботи. Інформацію було взято до відома.





























