Сьогодні у Будинку рад відбулася зініційована головою обласної ради Віолетою Лабазюк координаційна нарада спільно з облдержадміністрацією та департаментами ОДА.
Голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначила, що зараз в області діють регіональні програми, спрямовані на розвиток усіх сфер життєдіяльності.
«Сьогоднішня мета наради – проаналізувати ефективність діючих програм у 2020 році, визначити коефіцієнт корисної дії та вагомість цих програм на найближчі роки, аби ці програми працювали у підтримку розвитку області на благо мешканців Хмельниччини», – наголосила Віолета Лабазюк.
Під час обговорення проєкту Програми економічного та соціального розвитку Хмельницької області на 2021 рік головою обласної ради було наголошено подати обласній раді на затвердження доопрацьований варіант програми.
«Середньомісячна номінальна заробітна плата одного штатного працівника, зайнятого в економіці області, за січень–листопад 2020 р. становила 9596 грн (по Україні – 11359 грн). Хмельниччина за цим показником посідає 17 місце в державі. Загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на 1 грудня 2020 р. становила 14,1 млн.гривень. Разом з тим, маємо пандемію, яка однозначно негативно впливає на суспільно-політичне життя області. Тому вважаю за необхідне невідкладно активно пропрацювати з усіма територіальними громадами і містами, зі структурними підрозділами ОДА та розробити розділ «Антикризові заходи», – сказала Віолета Олександрівна.
Аналізуючи проєкт Програми розвитку малого і середнього підприємництва Хмельницької області на 2021-2023 роки перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук акцентував на необхідності посилення ефективності програми, чітко зорієнтувавши її на державну політику.
Особливої уваги було приділено проєкту обласної комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО, операції Об’єднаних сил, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2021-2022 роки.
Як зазначила Віолета Лабазюк, доцільно провести круглий стіл за участю представників АТО/ООС та громадськими організаціями з метою визначення першочергових потреб учасників АТО/ООС та їх сімей, та внести чіткі цифри у зазначений проєкт програми.
Очільниця облради зауважила: «Маємо не лише матеріально допомагати учасникам антитерористичної операції, виділяти їм земельні ділянки та забезпечувати житлом. Головним залишається психологічна підтримка та реабілітація. Тому, вважаю за потрібне у програмі заходів проєкту програми врахувати можливість створення в області своєрідного ветеранського хабу, який буде своєрідним майданчиком для проведення не лише різноманітних заходів, а й де буде надаватися увага реабілітації та соціальному захисту ветеранів».
Обласна цільова соціальна програма «Молодь Хмельниччини» на 2016-2020 роки, на переконання Віолети Лабазюк, потребує суттєвого доопрацювання. Враховуючи недостатній рівень соціальної активності молоді у суспільно-політичній та соціально-економічній діяльності, недостатній рівень патріотизму, духовності та моралі було запропоновано розробити у плані заходів програми пілотний проєкт щодо формування пластового руху, що є українським скаутським рухом, який має беззаперечний історичний внесок в громадянську освіту дітей та молоді.
Що стосується Програми відновлення та розвитку комунального підприємства «Аеропорт Хмельницький» на 2018-2022 роки, то було наголошено на необхідності розроблення реальних заходів для виділення коштів з обласного бюджету та залучення коштів з Державного фонду регіонального розвитку та національних програм на подальший розвиток КП «Аеропорт Хмельницький».
Обговорюючи проблему в області із забезпеченням населених пунктів питною водою, голова облради Віолета Лабазюк зауважила, що сьогодні переважна більшість існуючих водопровідно-каналізаційних мереж та обладнання є фізично зношеними і потребують реконструкції та модернізації. Проблема негайної заміни аварійної частини водопровідних та каналізаційних мереж залишається в усіх містах та селищах області, так як заміни потребують 37% водопровідних та 40% каналізаційний мереж. Тому нагальним є розробка нової Програми «Питна вода Хмельниччини».
Разом з тим, головою обласної ради було ініційовано проведення круглого столу з фермерами області щодо аналізу заходів, спрямованих на розвиток основних галузей сільськогосподарського виробництва, харчової та переробної промисловості області.