Сьогодні на базі Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова відбулася четверта Міжнародна науково-практична конференція «Публічне управління в Україні: виклики сьогодення та глобальні імперативи».
У роботі наукового заходу взяв участь перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук. У режимі офлайн і онлайн до зібрання долучилися керівництво і педагогічні працівники університету, науковці і практики з вищих навчальних закладів зі всієї України, а також провідні учені, експерти у сфері публічного управління міжнародних закладів вищої освіти, зокрема партнери ХУУП з Польщі.
Як було зазначено на конференції, окремої уваги заслуговують економіко-правові аспекти управління в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення, адже сучасні виклики потребують комплексного підходу до розбудови ефективної державної політики, а також питання публічного управління у сфері національної безпеки та впровадження інноваційних технологій, що дозволяють забезпечити стабільність і прозорість функціонування державних інституцій. У цьому контексті особливого значення набуває європейська та євроатлантична інтеграція, адже Україна впевнено рухається шляхом реформ, адаптації до міжнародних стандартів та поглиблення співпраці з європейськими партнерами.
У своєму вітальному слові перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук висловив переконання, що результати конференції сприятимуть поглибленню наукового діалогу, виробленню нових стратегій та практичних рішень, необхідних для подальшого розвитку публічного управління.
“Насправді війна – це завжди серйозні виклики, коли публічному управлінню перш за все потрібно швидко приймати рішення та діяти, адже більша частина населення не розуміє, що роботи в такій ситуації. Зараз все трішки змінюється, тому що ми ввійшли в довгу фазу війни, коли перебудовується все, але публічне управління продовжує функціонувати і продовжує ці виклики долати, – сказав Володимир Володимирович. – Обговорення цього питання і дослідження цієї проблематики надзвичайно важливе. Ми живемо в ситуації коли світ пов’язаний економічно, соціально та культурно і будь-які зміни на одній частині планети можуть привести до зміни, в тому числі і в Україні”.
На завершення свого виступу посадовець висловив сподівання, що конференція стане платформою для обговорення ключових викликів, що постають перед системою державного управління України в умовах глобальних змін та сучасних загроз, зокрема актуальні питання реформування публічного управління, найкращі практики, запозичені з міжнародного досвіду та оптимальні шляхи модернізації державної служби.
Учасники конференції обговорили такі тематичні напрямки:
• реформування сфери публічного управління: вітчизняний та міжнародний досвід;
• розвиток публічної служби в сучасних умовах державотворення;
• економіко-правові аспекти публічного управління в період воєнного стану та повоєнного відновлення України;
• публічне управління у сфері національної безпеки;
• інформаційні технології у публічному управлінні;
• європейська та євроатлантична інтеграція.
У резолюції конференції будуть відображені напрацьовані на науковому майданчику пропозиції та рекомендації, а також видано електронний збірник матеріалів, який стане основою для подальших навчальних планів для здобувачів вищої освіти.