Просвітницький арт-проєкт «Спадщина. Хусткування»:  збереження українських традицій

У комунальному закладі культури обласної ради – Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва відкрилася фотовиставка в рамках просвітницького арт-фотопроєкту «Спадщина. Хусткування», на якій представлені портрети жінок. Це, зокрема, волонтерки, медикині, громадські та державні діячки з Хмельницького і Запоріжжя.

Авторками проєкту є хмельничанка Ірина Сторож та переселенка з Запоріжжя Олена Ярошенко. Вони об’єдналися задля відродження давніх українських традицій.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять воїнів-захисників, які віддали життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України.

З вітальним словом до учасників фотовиставки звернулася заступниця директора з питань діяльності клубних установ та культурно-мистецької освіти ХОНМЦКіМ Валентина Петрова, яка відзначила важливість проєкту для громадськості і прагнення авторок зберегти обряд хусткування для прийдешніх поколінь.

Підтримати колегу, пані Ірину, яка також є керівником зразкового молодіжного театру «Токос» Хмельницького Центру національного виховання учнівської молоді, завітала директорка цього закладу Валентина Рогатюк. Вона надихнула присутніх любов’ю до хусткування, адже самій до вподоби носити хустину як елемент витонченості, краси, грації.

Більше про ідею започаткування арт-проєкту, жінок, які стали його безпосередніми учасницями, та плани на майбутнє розповіла фотохудожник та  режисерка Ірина Сторож. Вона також презентувала календар зі світлинами героїнь фотовиставки на 2025-й рік. За словами авторки, виручені кошти за проєкт спрямовуються на допомогу Збройним силам України, зокрема для придбання авто для 503 батальйону морської піхоти.

Музичні вітання під час заходу линули від учнів Хмельницької школи мистецтв: Валерії Шемчук (викладач – Тетяна Галган), Анастасії Бойчук-Підлісної (викладач – Марія Ковбасіста), Софії Бриндікової (викладач – Дар’я Франчук).

Кожна робота, кожна світлина нагадує нам, наскільки багатою й глибоко духовною є наша спадщина.

Нехай це стане джерелом натхнення для кожного з нас! Нехай ця виставка дарує тепло, затишок і буде свідченням того, що наша культура – це наш оберіг.

Фотовиставка діятиме до 12 січня.

 

За інформацією ХОНМЦКіМ

попередня статтяУ Хмельницькому обласному протипухлинному центрі працює сучасний цифровий дерматоскоп
наступна статтяВідкриття виставки “Кольоровий світ дитинства”