27 вересня на пленарному засіданні п’ятнадцятої сесії депутати обласної ради більшістю голосів схвалили рішення про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, учасниками АТО.
Незважаючи на зауваження юридичного відділу обласної ради, що органи місцевого самоврядування не наділені повноваженнями надавати статус бійців-добровольців АТО, окремі депутати та представники громадськості наполягали на схвалені проекту рішення.
Командир 7-ї резервної сотні ДУК «Правий сектор» Олександр Попов у своєму виступі заявив, що на Хмельниччині нараховується близько 40 бійців добровольчих формувань і прийняття цього рішення для них є надважливим.
Присутній на пленарному засіданні народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету Сергій Мельник зазначив, що прийняте рішення обласною радою допоможе віднайти механізм виплат фінансової допомоги бійцям добровольчих батальйонів з обласного бюджету, а також сприятиме швидкому врегулюванню цього питання на законодавчому рівні. Оскільки, за словами Сергія Мельника, парламент планує розглянути кілька законопроектів щодо прирівнення бійців-добровольців до учасників АТО.
Голова обласної ради Михайло Загородний акцентував, що фінансовий ресурс для забезпечення пільг бійцям-добровольцям мають віднайти місцеві бюджети області, прийнявши відповідні програми. Разом з тим, як сказав керманич області, при формуванні обласного бюджету на 2018 рік розглядатиметься можливість передбачення коштів на для згаданої категорії надання пільг. І вже тоді бійці-добровольці АТО зможуть претендувати на пільги, які поширюються на учасників антитерористичної операції.
Після обговорення депутати проголосували за рішення про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України. Даним рішенням затверджені Порядок надання статусу бійця-добровольця антитерористичної операції у Хмельницькій області та Положення про комісію з надання статусу бійця-добровольця у Хмельницькій області, а також рекомендовано сільським, селищним, міським радам та радам об’єднаних територіальних громад затвердити порядок визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, та встановлення їм відповідних пільг.
Разом з тим, обранці прийняли Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо надання статусу учасника бойових дій бійцям добровольчих формувань.