Голова обласної ради Михайло Загородний взяв участь у регіональному форумі у рамках Європейських Індустріальних Днів 2019 та засіданні круглого столу «Проблеми та перспективи стійкого інноваційного розвитку промисловості за умов світової глобалізації».
Захід відбувся у приміщенні торгово-промислової палати, де зібралися представники бізнесу та їх об’єднань, науково-дослідницькі організації та установи, експертне середовище, місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутати обласної ради та керівники обласних комунальних підприємств з метою вироблення рекомендацій щодо залучення українського бізнесу до системи європейських ланцюгів доданої вартості та створення нових потоків цінностей.
Михайло Загородний з приємністю зазначив, що ініціатива Хмельницької торгово-промислової палати щодо проведення Європейських індустріальних днів, зокрема, у Хмельницькій області, отримала підтримку у Єврокомісії і Хмельниччина спільно із Дніпром та Вінницею має можливість взяти участь у формуванні європейської індустріальної політики цього року, та висловив переконання, що саме Європейські індустріальні дні є унікальною платформою для вироблення спільної індустріальної політики Європейського Союзу.
«Для нас як регіону, так і країни в цілому такі ініціативи надзвичайно важливі, оскільки дозволяють доносити наші меседжі до широкої європейської аудиторії та спільно шукати рішення тим викликам індустріального розвитку, які сьогодні властиві Європейському співтовариству.
Відповідно до Європейського курсу України, стратегічними орієнтирами промислової політики мають виступати: збільшення інвестиційної підтримки промислової політик та посилення її інноваційної складової, удосконалення механізмів реалізації стратегічних напрямів інноваційної діяльності, реалізація ефективної політики стимулювання інновацій, подальший розвиток кластерного підходу до розвитку промисловості, перехід від галузевої до корпоративно-кластерної структури економіки, трансформація виробничих процесів і бізнес-моделей з урахуванням нових досягнень науки і техніки, впровадження у виробництво передових енергозберігаючих технологій, з метою забезпечення сталого розвитку і підвищення конкурентоспроможності української промисловості на глобальному ринку. Реалізація названих стратегічних орієнтирів промислової політики сприятиме підвищенню конкурентоспроможності промисловості, а отже – подальшому ефективному розвитку України та її інтеграції у Євросоюз.
Зі свого боку я, як голова обласної ради, спільно з депутатським корпусом приділятимемо максимальну увагу цим викликам на рівні наших можливостей та повноважень і враховувати їх під час прийняття програм та Стратегії розвитку регіону», – зазначив очільник області.
Окрім того до уваги учасників круглого столу представили презентації про індустріальні парки “Хмельницький” та “Славута”, у яких розповіли про сучасний стан, подальші перспективи їх розвитку та залучення іноземних інвестицій.
Під час заходу були напрацьовані пропозиції та рекомендації щодо формування Стратегії розвитку промислового комплексу України з урахуванням трендів розвитку європейської індустріальної політики і контексті реалізації концепції Східного Партнерства.
Цьогоріч Україна вдруге братиме участь в ініціативі Європейської Комісії, спрямованій на обговорення сучасних викликів, можливостей та трендів розвитку європейської індустріальної політики.